Beklendiği gibi ABD’deki lansmanının üzerinden çok geçmeden iPad mini ve 4. nesil iPad de Türkiye’de resmi olarak satışa çıktı. Henüz stoklarda tüm modelleri göremesek de sanıyorum birkaç hafta içerisinde bunlar da Türkiye’de stoklarda yerlerini alacaklardır.

Sihirli elma ipad mini turkiye banner

iPad mini ve 4. nesil iPad, 23 Ekim’deki lansmanını paylaştığımız etkinliğin üzerinden yaklaşık 5 hafta geçtikten sonra Türkiye’de stoklara girdi. Girdi girmesine ancak 16 GB ve sadece WiFi’lı modeller dışında diğer modelleri bulmak şimdilik biraz zor gibi görünüyor.

Sihirli elma ipad mini turkiye 1

Türkiye’ye gelen tüm Apple ürünlerinde, özellikle de iPhone ve iPad için genelde stokların azlığı ilk problem oluyor. Birkaç ay içerisinde bu durum düzelmesine rağmen ilk parti ürünler kapanın elinde kalıyor diyebiliriz. :)

Sihirli elma ipad mini turkiye 2

Özellikle de 2010’da iPhone 4 ve ilk iPad ile bu süreçleri çok daha sancılı bir şekilde yaşamıştık, ama umuyoruz ki 2013’te Apple Türkiye’nin daha da etkin olmasıyla Türkiye’nin payı daha da artacaktır.

iPad mini fiyatı nedir?

Peki gelelim o zaman fiyatlara… ABD’de $329’a, yani vergisiyle birlikte yaklaşık $355 tutan iPad mini, Türkiye’de 899 TL ile stoklara girmiş durumda.

Sihirli elma ipad mini turkiye 3

iPad 4, daha doğrusu 4. nesil iPad ise 1189 TL ile Türkiye’de satışa sunuluyor.

Ancak teknoloji marketlerinin online satış saydalarında bu ürünleri kolayca bulabileceğimizi söylemek biraz zor. En azından ben bulmakta zorlanıyorum. :)

Ürünlerin tüm farklı özellikleri için farklı farklı ürünler tanımlamak yerine belki de Apple’ın yaptığı gibi iPad ve iPad mini gibi 2 ürün eklenmesi daha basit olabilir. Renk, kapasite ve WiFi / 3G gibi seçimlerin de ürünün içerisinde seçilmesi eminim biz kullanıcılar için çok daha pratik olacaktır. :)

Peki ya iPhone 5 ne zaman Türkiye’de?

Pek çok Sihirli Elma okuyucusu gibi ben de iPhone 5’in Türkiye’ye gelmesini dört gözle bekliyorum. :) Yakın zamanda ABD’de iPhone 5’in SIM kilitsiz ve kontratsız satılmaya başlamasının ardından sanıyorum ki 1-2 hafta içerisinde iPhone 5 Türkiye’de de satılmaya başlanacaktır. Birazcık daha bekleyeceğiz gibi görünüyor… :)

Sihirli elma ipad mini turkiye 4Okuduğunuz için teşekkürler!

Diğer tüm yazılarda olduğu gibi, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki kutudan girerek paylaşırsanız bizi çok mutlu edersiniz.

Eğer bu yazı işinize yaradıysa, paylaşarak çevrenizdeki arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz:


Bunlar da işinize yarayabilir:

  • Mac ile yeni tanıştıysanız veya Mac’inizi daha yakından tanımak istiyorsanız Yeni Başlayanlar için Mac sayfasına,
  • Tüm yazılara göz atmak ve içerisinde arama yapmak için Arşiv sayfasına,
  • Bir Mac almayı düşünüyorsanız öncelikle "Ne zaman almalıyım?" sayfasına, sonra da "Hangi Mac'i almalıyım?" sayfasına göz atabilirsiniz.
  • Apple ve Mac ailesiyle ilgili tüm sorularınız için de Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Böylece cevabı bilen takipçilerimizin de yardımıyla sorunuza çok daha kısa sürede cevap alabilirsiniz... :)

Sihirli Elma'daki yazılarımızı günlük olarak takip etmek isterseniz e-posta bültenimize ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.
Söz veriyoruz, e-posta adresinizi asla kimseyle paylaşmayacağız ve bültenimiz dışında bir gönderim yapmayacağız... :)

Google+ profili