Apple dün yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı ve 2013’te OS X için 3. güvenlik güncellemesini çıkartmış oldu. Güncelleme hakkında pek detay verilmese de, her zaman olduğu gibi tüm kullanıcılara öneriliyor. Bir diğer önemli nokta da, bu güncellemenin Snow Leopard (10.6), Lion (10.7) ve Mountain Lion (10.8) kullanıcılarının hepsi için yayınlanmış olması.

Sihirli elma guvenlik guncelleme 2013 003 banner

Eğer Snow Leopard (10.6), Lion (10.7) ve Mountain Lion (10.8) kullanıyorsak bu güncellemeyi yüklememizde fayda var. Her ne kadar Apple bu güncellemenin detaylarını paylaşmamış olsa da, önemli olduğuna kanaat getirebiliriz. :)

Güvenlik Güncellemesi 2013-003

Güncelleme ile ilgili Apple neredeyse hiç bilgi vermemiş. :) Bu yüzden de söylenebilecek pek fazla bir şey yok.

Sihirli elma guvenlik guncelleme 2013 003 1

Sadece tüm kullanıcılar için önerildiği ve işletim sisteminin güvenliğini arttırdığı paylaşılmış. Ve güncelleme yüklendikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatmamız gerekiyor.

Güncellemeyi nasıl yükleyebilirim?

Güncellemeyi Mac App Store içerisindeki “Güncellemeler” sekmesinden görebiliyor ve yükleyebiliyoruz.

Sihirli elma guvenlik guncelleme 2013 003 2

Ya da güncellemeyi Apple’ın web sitesinden indirerek de yüklemek mümkün. Aşağıda kendi işletim sisteminiz için indirme bağlantılarını bulabilirsiniz:

Sihirli elma guvenlik guncelleme 2013 003 3

Her ne kadar işletim sisteminin son sürümünün yaygın olmasını istese de Apple’ın hala 3 nesil eski işletim sistemine destek vermesi de mutluluk verici bir detay… :)

 Okuduğunuz için teşekkürler!

Diğer tüm yazılarda olduğu gibi, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki kutudan girerek paylaşırsanız bizi çok mutlu edersiniz.

Eğer bu yazı işinize yaradıysa, paylaşarak çevrenizdeki arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz:


Bunlar da işinize yarayabilir:

  • Mac ile yeni tanıştıysanız veya Mac’inizi daha yakından tanımak istiyorsanız Yeni Başlayanlar için Mac sayfasına,
  • Tüm yazılara göz atmak ve içerisinde arama yapmak için Arşiv sayfasına,
  • Bir Mac almayı düşünüyorsanız öncelikle "Ne zaman almalıyım?" sayfasına, sonra da "Hangi Mac'i almalıyım?" sayfasına göz atabilirsiniz.
  • Apple ve Mac ailesiyle ilgili tüm sorularınız için de Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Böylece cevabı bilen takipçilerimizin de yardımıyla sorunuza çok daha kısa sürede cevap alabilirsiniz... :)

Sihirli Elma'daki yazılarımızı günlük olarak takip etmek isterseniz e-posta bültenimize ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.
Söz veriyoruz, e-posta adresinizi asla kimseyle paylaşmayacağız ve bültenimiz dışında bir gönderim yapmayacağız... :)

Google+ profili