Her yıl olduğu gibi bu sene de yeni iPhone’ların tanıtımını yine dört gözle bekliyoruz. :) Heyecanla beklenen haber sonunda geldi, ve Apple 1 hafta sonra 10 Eylül’de yeni bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Her zaman olduğu gibi hiç bir net bilgi olmasa da, sızan bilgiler bu etkinlikte bir değil iki yeni iPhone modeli göreceğimize işaret ediyor… :)

Güncelleme:

Ve artık yeni iPhone’lar için son saatlere girdik… Canlı yayınımızı takip etmek için şuraya göz atabilirsiniz: Yeni iPhone Lansmanı (Canlı Yayın)

Sihirli elma iphone 5c 5s etkinlik 10 eylul

Bu seneki etkinlik davetiyeleri aşağıdaki gibi, ve Apple’ın mesajı da şöyle: “This should brighten everyone’s day.”

Bu herkesin gününü neşelendirecek / renklendirecek.

Öyle görünüyor ki, Apple’dan renkli bir şeyler(!) göreceğiz ve bunlar oldukça hoşumuza gidecek… :) Davetiyenin de zaten bu yönde hazırlanmış olduğunu görebiliyoruz.

Yeni iPhone modelleri ne olabilir?

Sızan bilgilere ve dedikodulara bakacak olursak yeni iPhone’lar bir üst ve bir de baz model olmak üzere 2 seçenek olarak gelecek:

  • iPhone 5S adı verilen model, alıştığımız gibi üst model.
  • iPhone 5C adıyla sızan model ise daha düşük fiyat ile sunulacak model.

iPhone 5S mi? iPhone 5C mi?

iPhone 5S ile daha iyi ve daha güçlü bir iPhone göreceğimiz kesin gibi. Fakat diğer yanda ise iPhone 5C ile Apple biraz malzeme kalitesi düşürerek, işin içine biraz renk katarak, ve belki de bazı özellikleri düşük tutarak fiyatı da aşağıda tutmayı planlıyor diye tahmin ediyoruz.

Sihirli elma iphone 5s 5c

Bunun sebebi ise elbette iPhone 4 ve 4S’teki küçük ekran ve eski tipteki bağlantı noktası yerine, 4-inç ekran ve yeni bağlantı noktası Lightning’e geçiş yapabilmek. Böylece Apple, iPhone, iPad ve iPod ailesindeki tüm cihazlarını yeni teknolojilere geçirmiş olacak.

Sihirli elma iphone 5c

Elbette bunlar resmi olmayan ve yanlış olma ihtimali olan bilgiler. Bunu da aklımızda tutmamızda fayda var :)

Sihirli elma iphone 5s 5c renkli

iOS 7 ne zaman çıkacak?

Ancak iOS 7 tarafında ise artık son dönemece girmiş bulunuyoruz. Muhtemelen etkinlik sonrasında 1-2 hafta içerisinde iOS 7’yi cihazlarımıza indirebiliyor olacağız. Bu tarihi de net olarak gelecek hafta öğreneceğimiz kesin gibi. :)

Sihirli elma ios 7

iPad, Mac ya da farklı bir ürün beklenmiyor mu?

Açıkçası yine söylentiler üzerinden hareket etmek gerekirse, bu etkinlikte bir iPad ya da yeni bir Mac lansmanı pek beklenmiyor. Ama azalan stoklar, sızan kısıtlı bilgiler her zaman doğru sinyal olmayabiliyor. Bu sebeple Apple bir sürpriz yaparak hepimizi ters köşeye de yatırabilir. :)

Güncelleme: Bazı yabancı blog’larda Apple’a Çin’den bir “set-top-box” kargosu ulaştığı dedikodusu paylaşılıyor. Bu da Apple TV’nin yenilenebileceği, son zamanlarda sıkça konuşulan Apple’ın bir televizyon çıkartabileceği ya da belki de hiç bilmediğimiz yeni bir ürünün karşımıza çıkabileceği heyecanını yaratıyor. :) Kutunun da boyutlarını bilemediğimiz için pek bir yorum yapamıyoruz elbette. :)

Peki etkinliği yine canlı paylaşım ile yayınlayacak mısınız?

Elbette, 10 Eylül için gözünüz kulağınız bizde olsun… :) Her etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de iPhone Türkiye’den Mustafa Tan ile birlikte sizlerle olacağız… Detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağız.

Yeni iPhone modelleri ve iOS 7 lansman tarihiyle ilgili olarak kardeş blogumuz iPhone Türkiye’de çok güzel ve detaylı bir yazı yayınlandı. Biraz daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız iOS 7 ve Yeni iPhone Modellerinin Tahmini Çıkış Tarihleri yazısına göz atabilirsiniz.

Sihirli elma wwdc 2013 ozet macbook air mac pro 13

Sizin beklentileriniz nasıl? Apple sizce bu etkinlikte neler açıklayacak? iPhone 5S veya 5C hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…Okuduğunuz için teşekkürler!

Diğer tüm yazılarda olduğu gibi, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki kutudan girerek paylaşırsanız bizi çok mutlu edersiniz.

Eğer bu yazı işinize yaradıysa, paylaşarak çevrenizdeki arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz:


Bunlar da işinize yarayabilir:

  • Mac ile yeni tanıştıysanız veya Mac’inizi daha yakından tanımak istiyorsanız Yeni Başlayanlar için Mac sayfasına,
  • Tüm yazılara göz atmak ve içerisinde arama yapmak için Arşiv sayfasına,
  • Bir Mac almayı düşünüyorsanız öncelikle "Ne zaman almalıyım?" sayfasına, sonra da "Hangi Mac'i almalıyım?" sayfasına göz atabilirsiniz.
  • Apple ve Mac ailesiyle ilgili tüm sorularınız için de Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Böylece cevabı bilen takipçilerimizin de yardımıyla sorunuza çok daha kısa sürede cevap alabilirsiniz... :)

Sihirli Elma'daki yazılarımızı günlük olarak takip etmek isterseniz e-posta bültenimize ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.
Söz veriyoruz, e-posta adresinizi asla kimseyle paylaşmayacağız ve bültenimiz dışında bir gönderim yapmayacağız... :)

Google+ profili