Ana Sayfa Karşılaştırmalar Office for Mac 2011

Office for Mac 2011

69

Ofis paketleriyle ilgili çok daha güncel bir yazı için şuraya göz atabilirsiniz: Mac101: Mac için ofis paketleri hangileri? (iWork, Microsoft Office, OpenOffice ve diğerleri)

Her ne kadar 2010 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmüş olsa da adını içerisine bulunduğumuz seneden alan Microsoft’un Office for Mac 2011 paketini inceleyeceğiz bu yazımızda. Mac’e geçiş yapmak isteyenlerin aklındaki en büyük sorulardan bir tanesi olan Office paketiyle ilgili doğru olmayan efsanelere daha önce değinmiştik. Bu yazımızda ise tüm Office paketini genel hatlarıyla değerlendirecek ve Sihirli Elma okuyucularıyla paylaşacağız.

Sihirli elma office for mac 2011 banner

Office paketinin 2011 versiyonu aslında geçtiğimiz sene sonuna doğru piyasaya çıktı. Geçen süre zarfındaki incelemelerde bolca olumlu yorumlar ve bazı eleştiriler aldı ve almaya da devam ediyor. Ancak pek çok yorum ise şu noktada birleşiyor: Office for Mac 2011 şimdiye kadarki en iyisi…

Sihirli elma office for mac 2011 6

Bir süredir deneme imkanı bulduğum Office paketiyle ilgili olarak benim de paylaşabileceğim bazı notlarım şöyle:

 • Kolay kolay kilitlenmiyor, çökmüyor. Önceki Office paketinde (2008) bu beni çıldırtıyordu.
 • Önceki versiyonlardaki yavaşlık yok. Eskisine göre gayet hızlı, ancak yine de daha hızlı olabilir.
 • Windows ile çok daha uyumlu. Açılan ve paylaşılan doyalarda problem çıkmıyor.
 • Uygulamalar her ne kadar Mac standardından uzak olsa da, bu sefer sanki gerçekten Mac OS X için yaratılmışlar.
 • “Ribbon” arayüzü gelmiş, çok iyi olmuş. Windows versiyonuyla birbirine bu şekilde benzemesi, kullanımını da kolaylaştırmış.
 • Uygulamaların temel özelliklerinde ve kullanımlarında, geçiş yapan kullanıcılara sıkıntı yaratacak detaylar yer almıyor.
Sihirli elma office for mac 2011 8 ribbon
Büyütmek için tıklayın

Office for Mac 2011’i kullandığım süre boyunca eksikliğini hissettiğim bir özellik göremedim açıkçası. Ancak aynı zamanda iWork paketini de kullanıyor olduğum için tüm özellikleri ve uygulamaları da %100 deneyimleyebildiğimi de söyleyemem. Bu sebeple siz Sihirli Elma okuyucuları arasındaki deneyimli ve ileri-düzey kullanıcıların yorumlarını da bu yazının altında görebilirsek daha detaylı bir karşılaştırma imkanımız olabilir.

Sihirli elma office for mac 2011 9 word excel powerpoint

Entourage yerine Outlook

Office for Mac paketindeki belki de en büyük ve önemli değişiklik Entourage yerine Outlook’un gelmesi. Outlook, Entourage’a göre çok daha hızlı ve güçlü bir uygulama olmuş. Paketteki diğer uygulamalar gibi, Outlook da Windows versiyonuna çok benzer hale getirilmiş.

Sihirli elma office for mac 2011 10 outlook

Mac için yeni bir uygulama olmasına rağmen, hem Entourage kullanıcıları, hem de Windows ortamındaki Outlook kullanıcıları da düşünülerek mail arşivlerinin import işlemleri kolaylaştırılmış. Böylece ister Entourage’dan istersek de Windows’taki Outlook’tan bir arşiv dosyasını import edebilmemiz sağlanmış.

Sihirli elma office for mac 2011 11 exchange server 2007

Outlook ile ilgili olarak önemli bir detayı vurgulamakta fayda var. Outlook sadece Exchange Server 2007’den mail alabiliyor. 2003 ve daha eskileri desteklenmiyor. Ancak çözüm olarak Entourage (Office for Mac 2008) ve Outlook’u (Office for Mac 2011) yanyana kullanmak mümkün. Bu sebeple Outlook’a geçmeden önce exchange sunucumuzun versiyonunu kontrol etmek gerekiyor.

Sonuç:

Office 2008’den sonra gelen Office for Mac 2011, Mac ailesi için gerçekten çok önemli bir gelişme. Mac işletim sistemiyle daha entegre, daha uyumlu hale gelen Office paketi, düzenlenen arayüzü ile de Windows versiyonuna oldukça yakın bir görünüm ve kullanım sunuyor. Böylece yeni geçiş yapan kullanıcılar için çok daha kolay ve zahmetsiz bir geçiş süreci sağlıyor.

Sihirli elma office for mac 2011 5

Office for Mac 2011 paketine alternatif olarak Apple’ın iWork ’09 paketi ve açık-kaynaklı ücretsiz bir yazılım olan Open-Office sayılabilir. Ancak Apple’ın iWork paketindeki Keynote uygulaması pek çok açıdan hala Powerpoint’ten çok daha ileride olsa da Office paketindeki Excel ve Word de, Numbers ve Pages uygulamalarına göre daha iyi diyebiliriz.

Olumlu Yönler:

 • Çok daha hızlı, performanslı çalışıyor.
 • Arayüz daha fazla kullanıcı dostu, geçiş yapanlar için çok uygun.
 • Windows iyim uyumluluk sorunları büyük ölçüde giderilmiş.

Olumsuz Yönler:

 • Mac ile uyumsuz bazı arayüzler mevcut.
 • Ribbon her ne kadar iyi olsa da, yine de kalabalık yaratıyor.
 • Hala çok pahalı.

Office for Mac’in 30 günlük deneme sürümünü indirmek için şuraya tıklayabilirsiniz. Böylece satın almadan önce tüm paketi detaylı olarak deneyimleme şansımız olabiliyor. Beğenirsek de bize uygun bir paketi satın alabiliyoruz.

Sihirli elma office for mac 2011 1

Paketler ve Fiyatlar:

Office for Mac Academic 2011 – $99.95

Office for Mac Home & Student 2011 – $149.99

Office for Mac Home & Business 2011 – $279.99

Sihirli elma office for mac 2011 4


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

69 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
Cem sadaka
Cem sadaka
12 years ago

Merhaba,

Bilgisayarimda Office for mac 2008 var. Aceba daha uygun maliyet ile 2011 e upgrade imkani var mi?

Tesekkurler,

Goktug Gedik
12 years ago

Merhaba Cem Bey,

Şu adreste yazdığına göre yeniden satın almanız gerekiyor…
http://www.microsoft.com/mac/faq/product-upgrade

Can I upgrade to Office for Mac 2011 if I already have Office 2004 for Mac or Office 2008 for Mac?

Yes, however upgrade pricing is not available from an earlier version of Office for Mac. You can purchase a fully licensed version of Office of Mac 2011, and install it on your computer.

Oğuzhan
Oğuzhan
12 years ago

Bende deniyorum bir süredir; gayet iyi ve sorunsuz bir yazılım olmuş…

Omer
Omer
12 years ago

Bende 2.53 ghz intel core 2 duo 4 gb memory olan bir mac book olmasina ragmen office for mac 2011 actigim anca bilgisayar cok yavasliyor, program acilana kadar diger tum pencereler (safari vb) kitleniyor. ancak acildiktan sonra tekrar hizlaniyor. Baska hic bir programda bunu yapmiyor. buna adobe, autodesk, maxon yazilimlari dahil. ayni sekilde iWork programlari da mac book pro’yu bu hale getirmiyor. benim bilemedigim baska bir sorun mu var yoksa hala microsoft yazilimlari mac sistemine gore yeterli sekilde gelistirilememis mi?

Goktug Gedik
12 years ago
Cevapla  Omer

Ömer Bey Merhabalar,

Benim kullandığım MacBook sizinkiyle benzer özelliklere sahip. Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4GB RAM. Ancak bahsettiğiniz şekilde bir kilitlenmeye varan durum yaşamıyorum.

Ancak Excel, Word, Powerpoint uygulamalarının açılma süreleri oldukça uzun. Fakat bu süre boyunca diğer uygulamalarda sorunsuz çalışabiliyorum.

Safari dışındaki uygulamalar da kilitleniyorsa başka bir problem olabilir gibi görünüyor.

Sercan
Sercan
12 years ago

yeni Mace geçen biri olarak artık office kullanmayı hiç düşünmedim. iWork de 09 olduğu için para vermiyim 11’i bekliyim dedim hala bekliyorum:)

Goktug Gedik
12 years ago
Cevapla  Sercan

Sercan Bey Merhabalar,

Öncelikle hayırlı olsun 🙂

iWork’09 dan sonra çıkacak olan versiyon yüksek ihtimalle iWork’11 olacak. Çıkış tarihi konusunda resmi bir açıklama olmasa da, beklentiler yaz aylarını işaret ediyor.

Mac OS X Lion ile birlikte ya da benzer zamanlarda yeni iWork ailesini görebiliriz bu yaz aylarında.. 🙂

trackback

[…] Mac için Microsoft Office 2011‘den daha önce bahsetmiş, artılarını ve eksilerini paylaşmıştık. Apple’ın böylesine kilit bir konuda, kendine ait bir ofis paketi olan iWork‘ü de anlatmadan geçmemiz de mümkün değil elbette 🙂 iWork içerisinde; Pages, Numbers ve Keynote adı altında 3 adet başarılı uygulama mevcut. […]

trackback

[…] haftaki duyumlar doğru çıktı, ve Microsoft “Office for Mac 2011″ için ilk servis paketini (Service Pack 1) yayınladı. Bu servis paketi genel olarak “bazı […]

Serhan
Serhan
12 years ago

İpad ler icin microsoftun boyle bir application’i yok degil mi??

Goktug Gedik
12 years ago
Cevapla  Serhan

Microsoft’un resmi bir uygulaması yok ne yazık ki.

trackback

[…] ve artısı Mac App Store’da olmayan bazı önemli uygulamaları barındırması. Örneğin Microsoft Office for Mac 2011 […]

Tuğçe
Tuğçe
11 years ago

Ben ücretiz olduğu için open office indirdim fakat, yaptığım word dökümanını doc yaptığım halde ve kulandığım yazı tipi çok genel bir yazı tipi olduğu halde, windows’a takıp çıktı almak istediğimde , değişik bir yazı tipi ve kaymalar görüyorum.. pages indirmeyi düşündüm ama şuan office 2011 mi kullansam diye düşünüyorum , open office inceleme şansınız olduysa sorunumu nasıl çözebilirim acaba ? yada dediğim gibi bir değişiklikmi yapmalıyım ?

Goktug Gedik
11 years ago
Cevapla  Tuğçe

Elbette uyum konusunda sıkıntı yaşamamanız için Office for Mac 2011 öneriyorum.
http://www.sihirlielma.com/2011/03/16/office-for-mac-2011/

Ancak sadece baskı alacak, ve doküman üzerinde değişiklikler yapmayacaksanız PDF formatına çevirip, bu şekilde göndermenizi önerebilirim hızlı çözüm olarak.

Murat Onderol
Murat Onderol
11 years ago

Selamlar,

windows OS’ da ki PST dosyalarımı entourge’e nasıl uygun hale getirebilirim acaba ?
Bu işlemi gerçekleştirmediğim için ayrı bir partion’da windows kullanıyorum. 
SaygılarımlaMurat Onderol 

Goktug Gedik
11 years ago
Cevapla  Murat Onderol

Murat Bey Merhabalar,

Office 2011’de artık Entourage yerine Outlook’u kullanabilirsiniz.

ali
ali
11 years ago

Mac’imde yazdığım yazılar (apple chancery, american typewriter, handwriting dakota gibi) başka bir windows bilgisayarda görünmüyor. Word halinde yazdıgım dosyaları nasıl pdf formatına çevirebilirim ? (Ben mac ve office 2011 kullanıyorum, diger bilgisayar ise windows ve office 2007

Goktug Gedik
11 years ago
Cevapla  ali

Mac’imizdeki herhangi bir yazıyı çok kolay bir şekilde PDF’e çevirebiliyoruz. Print’i seçtikten sonra PDF menüsünü kullanarak kolayca PDF oluşturabilirsiniz.

Şuradan detaylara göz atabilirsiniz.http://www.sihirlielma.com/2010/02/16/mac-ve-pdf/

trackback

[…] // Outlook’u nadir olarak kullansam da, bazı durumlarda Mail.app‘e göre çok daha işlevsel olabiliyor. […]

Ozgur Aslan
Ozgur Aslan
11 years ago

merhaba…
microsoftun sitesine girdiğimde ödeme kısmına gelmeden once adres bilgileri var fakat turkıye yok…odemede veya indirmede problem olur mu? 
tesekkurler…

trackback

[…] Excel belgelerini Numbers ile […]

trackback

[…] Paketi: Office for Mac 2011, iWork, […]

merve
merve
11 years ago

benım mac book ingilizce dilde oldugu için verimli kullanamıyorum nasıl türkçeye çevirebilirim?

Goktug Gedik
11 years ago
Cevapla  merve

Mac’inizin işletim sistemi Lion ise dilini Türkçe’ye şu yazıdaki yöntem ile çevirebilirsiniz: http://www.sihirlielma.com/2011/07/25/turkce-lion-aylin/

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 years ago

Merhaba ,
yaklaşık 1 aydır Office 2011 Outlook çöküyor onarmama rağmen hep aynı sorun neyden kaynaklanıyor. ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 years ago

Outlook 2011 de sürekli çökme problemi yaşıyorum.
Data Utilies den sürekli republid yapmak zorunda kalıyorum. Bunun nedeni nedir acaba ?

Goktug Gedik
11 years ago

nasıl bir hata alıyorsunuz?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

hata olarak herhangi bir uyarı vermiyor bombaş data olan outlook olarak açılıyor.

trackback

[…] ofis programlarının iOS versiyonlarını çıkartmış değil. Halbuki Microsoft Office’in Mac versiyonu bulunuyor. Gerçi söylentiler Microsoft’un bir iPad versiyonu üzerinde çalıştığı […]

trackback

[…] ofis programlarının iOS versiyonlarını çıkartmış değil. Halbuki Microsoft Office’in Mac versiyonu bulunuyor. Gerçi söylentiler Microsoft’un bir iPad versiyonu üzerinde çalıştığı […]

Aytache
Aytache
11 years ago

Mac’im için Office paketi aldım ancak Home&Student modelini almışım dolayısıyla içinde outlook yok bu sorunu nasıl halledebilirim…

Ctokkaya
Ctokkaya
10 years ago

app stordan bundle office indirdim ama çalışmıyor bir püf noktasımı var?
[email protected]

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Ctokkaya

Microsoft Office henüz Mac App Store’da yok, başka bir uygulama indirmiş olabilir misiniz?

Ali
Ali
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Merhabalar arkadaşlar bende  office  2011 aldım fakat çalıştıramıyorum kilit soruyor  daha önce 30 günlük versiyonunu indirmiştim ve süresi bitmişti  ne yapman gerekiyor bilgi verirmisiniz 

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Ali

Eski sürümü tamamen silip yenisini yüklemeyi deneyebilir misiniz?

murat
murat
10 years ago

Merhaba office 2011 programında yazı yazarken dil değişikliğini yapabileceğimiz kısayol tuşu var mı acaba?

Isil
Isil
10 years ago

Göktuğ Bey Merhaba,

Size bu sefer tavsiye ettiğiniz mac air den yazıyorum 🙂 Bu aileye katıldığım için mutluyum.Yazılarınız sayesinde de çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.Office programı satın almak istiyorum.Outlook yerine var olan maile iş adresimi kurdum.Daha çok yeni kullanmaya başladığım için herhangi bir sorun yaşamadım.Academic ve home arasındaki fark nedir acaba ?İnternetten satın aldığımda da türkçe olarak alabilirmiyim yoksa dışardan mı almam gerekiyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 🙂

Sevgiler

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Isil

Öncelikle hayırlı olsun 🙂 Sorunsuz ve keyifli bir şekilde kullanmanız dileğiyle…

Anladığım kadarıyla “Office for Mac Academic” sürümü sadece indirimli bir sürüm. Yani “Home & Student” ile aynı… Ancak en doğru ve güncel bilgiyi Microsoft’un sitesinden alabilirsiniz.

Isil
Isil
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Teşekkür ederim 🙂 ve çözemediğim bir sorunum daha var maillerime pdf formatında bir dosya eklediğimde ek olarak değil de mail ana sayfasında görünüyor bunu nasıl çözebilirim.

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Isil

Eklediğiniz dosyaya sağ tıklayıp ikon olarak göstermeyi deneyebilir, ya da dosyayı zip’leyebilirsiniz. 🙂

ayşe nisan
ayşe nisan
10 years ago

merhaba. ben home&business versiyonunu satın aldım. aile içinde kullandığımız 3 macbook var, acaba 3üne de yükleyebilir miyim? yoksa product key yalnızca tek kullanımlık mı? şimdiden teşekkürler

Isil
Isil
10 years ago

Merhaba Göktuğ Bey,

Mac office programının türkçesi var mı?birkaç tane firmaya sordum hepsinde ingilizce var.Microsoft un kendi sitesinden de satın alsam yine ingilizce ve başkalarından gelen tüm eklerin türkçe olması sorun yaratır mı?ya da ingilizce satın alıp türkçeye nasıl çevirebilirim?

Yardımlarınız için teşekkürler 🙂

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Isil

yok ne yazık ki, sadece ingilizce mevcut.

Isil
Isil
10 years ago
Cevapla  Goktug Gedik

Teşekkürler

Murat YLTRKL
Murat YLTRKL
10 years ago

Göktuğ bey selamlar;
Öncelikle Macbook pro’mu alalı 1 hafta oldu.tabi alır almaz Microsoft Office indirmek için tirial 30 günlük deneme sürümünü edimek istedim ama ne yaptımsa deneme sürümünü indiremedim..Nette saatlerce bunu aradım Sonunda bir sitede Cracklenmiş M.S.Office linkini aldım..(Yabancı form sitesi) indirdim ve kurdum..Word Excel ,PowerPoint ve Outlooku içeriyor:) Hiç bir sorunumda yok çatır çatır çalışıyorum kısıtlamasız..
Edindiğim tecrübeye gelirsek..öncelikle bazı yazı karakterini tanımıyor örneğin arial bold gibi..dolayısıyla mac te açtığınızda şekiller falan karşılıyor sizi..ama onunda çözümü var..bozuk kısmı seçip yazı karakterini değiştiriseniz hiç bir sorun kalmıyor.Birde, yazım dil denetimi deli ediyor beni..denetim dili ingilizce olduğu için her kelime kırmızı ile işaretleniyor..bunuda artık dil denetimini kapatarak çözdüm..Geri kalan her özellik tatmin edici..

Saygılar…

Nurullah
Nurullah
10 years ago

Word’de şapkalı a harfini bir türlü yapamıyorum. Bir yol gösterin fakire.

Goktug Gedik
10 years ago
Cevapla  Nurullah
Okan
Okan
9 years ago

Merhaba,
Bir müşterim iki adet mac almış.Bunların içerisinde microsoft office 2011 mevcut.Fakat programlar ingilizce.Bunu türkçeye çevirmenin bir yolu varmıdır?

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Okan

Microsoft Office 2011’in Türkçe’si yok ne yazık ki…

yeşim
yeşim
9 years ago

merhaba , umarım görebilirsiniz mac kullanıyorum 10,6.8 teknik olarak makinaya hakim değilim microsoft outlook kullanıyorum bir sorun yoktu ama 3 gündür yeni mesaj gönderi tıkladığımda çalışmıyor yeni mesaj kutusu acilmiyor send reply forvard bunlarda çalışmıyor sadece mail aliyorum bunun nedeni ne olabilir

lokman toprak
lokman toprak
9 years ago

Goktug bey merhaba
Macbook pro kullaniyorum office 2011 lisansli urun kullaniyorum fakat mac office programlarinin hicbirini acmiyor hata veriyor microsoft error reporting yazisi ile karsilasiyorum ve xlsx uzantilarinda da ayni sorun var acilmiyor ne yaptimsa olmadi komple kaldirip yeniden yukledim tine olmadi bugun yarin cinnet yyuzunden mac in basina birseyler gelebilir oneriniz varsa cok sevinirim…

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  lokman toprak

Uygulamaları güncellemek gerekebilir, güncellemeyi deneyebilir misiniz?

Orkun ORMAN
Orkun ORMAN
9 years ago

Merhaba Office for Mac 2011 türkçe kullanma kitabı varmı acaba?

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Orkun ORMAN

Benim bildiğim yok ne yazık ki. Belki soru&cevap sayfasında bilen birini bulabilirsiniz.

Sorunuzu Soru&Cevap sayfamızda sorarak hem daha hızlı, hem de çok daha fazla kişinin yorumlarıyla daha doğru bir cevap alabilirsiniz. http://sorucevap.sihirlielma.com

Erk
Erk
9 years ago

Bilgileriniz icin tesekkur ederim.Ben Keynote kullaniyorum ve bazen bana Powerpoint sunumlari geliyor.Bazi sunu sayfalarinda yazi karakterinden dolayi sunum karisiyor.Bunun icin nasil bir cozum onerirsiniz.Ve ayrica office 2011 de sadece powerpoint.app alinabiliyor mu?

Goktug Gedik
9 years ago
Cevapla  Erk

Sadece tek bir uygulama satın alınamıyor. Tüm paketi almak gerekiyor ne yazık ki…

Önerim farklı ofis paketlerini denemeniz. Ne yazık ki Keynote ve Powerpoint %100 uyumlu değiller. http://www.sihirlielma.com/2014/01/11/mac-ofis-paketleri/

Fatih Ekrem BAHADIR
9 years ago

Apple Store’dan almak istedim. Lakin 309 liralık fiyatı görünce vazgeçtim. Derken internette gezinirken MicrosoftStore’da 199 liraya bulup aldım. Almak isteyenler kaçırmasın.

trackback
Teknoloji Dostu
7 years ago

[…] […]

Celal İsmailvelioğlu
Celal İsmailvelioğlu
8 years ago

Merhaba,
Numbers kullanıyorum. Farklı bir dosyadan veri alma formülünü bulamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar,

Metin
Metin
8 years ago

Göktuğ Bey Merhaba,
Office For Mac 2011’i mac pro’yu aldığım 2 yıldır kullanmaktayım, hiç bir sıkıntıya rastlamadım şimdiye kadar çok stabil ve kararlı çalışmakta. Fakat kendi hatamdan dolayı maillerimi sildim (çok üzücü oluyormuş gerçekten hele benim gibi hatayı kendiniz yaparsansız…), belli bir tarihin export yani .olm yedekleri var ama çok eski maalesef asıl ihtiyacım olan dönemin .olm yedeklerini almamışım. Ama mac’imde ilk günden beri çalışan TimeMachine’in uygulamam var, buradaki dosyaların içinden maillerime ulaşabilirmiyim, bir fikriniz var mı?

Goktug Gedik
8 years ago
Cevapla  Metin

Öncelikle çok geçmiş olsun Metin Bey. Time Machine’i düzenli olarak kullandıysanız yüksek ihtimalle bahsettiğiniz .olm dosyalarının da yedeği alınmış olmalı. Ben olsam bu dosyaları Time Machine ile kurtararak şansımı bir denerdim. Geçmiş olsun tekrardan…

Cihan Cambazoğlu
Cihan Cambazoğlu
8 years ago

Mac Book Pro kullanıyorum. Sık olarak kullandığım excel dosyasında herhangi bir değişiklik yapamıyorum. Yukarıda yazan Ribbon arayüzü çıkmıyor ne yapmalıyım.

Goktug Gedik
8 years ago

Bir şekilde gizlenmiş olabilir mi?

toygar
toygar
8 years ago

Merhaba,
Office for MAC 2011 kullanıyorum. Outllook’ta özellikle IMAP mail hesaplarımda geçersiz şifre/kullanıcı adı hatası alıyorum. hesapları kaldırıp tekrar kurunca bazen düzeliyor. Bazen de birşey yapmadan kendiliğinden düzeliyor. Bozulan bir dosya olabilir diye düşünüyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Onur
Onur
8 years ago

Merhabalar Göktuğ Bey,

Firmamıza yeni imac alımı gerçekleştirdik şu anki işletim sistemi sürümü ” 10.10.2 Osx Yosemite ” firma bünyemizde server barındırmaktayız ve server işletim sistemimiz 2003 bunun içerisinde iç haberleşmede Exchange server kullanmaktayız, office 2011 deneme sürümünü indirdiğimde exchange mail kurulumu yapamıyorum office 2008 ile denediğimde ise office 2008 versiyonu yosemite ile uyumlu olmadığı için yüklemeye başlamıyor bu konuda yardımcı olurmusunuz.

enes tüfekçioğlu
enes tüfekçioğlu
8 years ago

Merhabalar Göktuğ Bey,

Ben Macbook air kullanıcısıyım internetten ihale dosyları indirdiğimde microsoft word olan dosyaları açtığımda bozuk karakterlerle karşılaşıyorum bu sorunu nasıl giderebilirim.

Murat Özlem Ersavaş
Murat Özlem Ersavaş
7 years ago

Merhabalar Göktuğ Bey,

Ben Orjinal Lisanslı Ofice 2011 Excel Mac sürümünü kullanıyorum. Pc’de Orjinal Lisanslı Excel de hazırlanan döküman düzgün görünüyor ve Mac için Libre Office diye bir program var görüntü onda da düzgün çıkıyor ama mac teki excel de baktığımda resimlerde ezilme gibi deformasyonlar oluşuyor . . Bu durum neyden kaynaklanıyor, sıkıntıyı giderebilirmiyiz?

Şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Goktug Gedik
7 years ago

Murat Bey selamlar,

Bu konuda Office’i ne yazık ki adam edemedi Microsoft. Yani Mac için Office biraz uyumsuz hala… Bu sebeple benim önerim, mutlaka MS Office’e ihtiyacınız varsa Parallels Desktop ile kullanmanız.

ummuhan
ummuhan
6 years ago

merhaba göktuğ bey, bende 2011 ofiice yüklü. excel’de makro kısmında çalışmak istiyorum fakat visual basic kodları yüklü değil diyor. bunu nasıl çözebilirim