Ana Sayfa Haberler iPhone yavaşsa, bataryanızı değiştirin

iPhone yavaşsa, bataryanızı değiştirin

3
Reddit’te bir kullanıcının iddiasına göre iPhone’ların yavaşlamasının sebebi bataryalarmış.

iOS 11 güncellemesinden sonra telefonunun yavaşlığından şikayet eden kullanıcı bataryasını yenilediğinde bu yavaşlık sorununun ortadan kalktığını söyledi. Bu yavaşlamanın sebebi ise Apple, bataryalar eskidikçe telefonunuzun kullanım süresinin azalmaması için işlemcilerinin hızını düşürüyormuş.

Reddit kullanıcısı, bataryayı değiştirmeden önceki ve sonraki performans testi sonuçlarını ise siteye eklemeyi ihmal etmemiş.

 

Apple tarafından bu iddia için herhangi bir açıklama gelmese de dikkate değer bir konu olduğu açık. Eğer siz de iPhone’un yavaşlamasından şikayetçi iseniz bataryayı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

3 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
Ahmet KARAMAN
Ahmet KARAMAN
4 years ago

comment image comment image Arkadaşlar ben bu makalede yazan bilgiye bakarak deneme yaptım ama malesef doğru değil.Reddit’e yazan kullanıcı nasıl yapmış bilmiyorum.Orjinal batarya değişimi yaptım ama skor halen yerlerde sürünüyor.Birde iPhone 6 64gb kullanıyorum bu skorlar normal mi?

Yekta Fırtına
Yekta Fırtına
4 years ago
Cevapla  Ahmet KARAMAN

MultiCore skorundan 1300 alan telefonun batarya değişiminden sonra 1600 skor alması açıkçası çok iyi ve yazılanı doğrular nitelikte. Neredeyse 4/1 oranında bir performans artışından bahsediyoruz.

trackback

[…] batarya sağlığı kötü telefonların işlemci performansını düşürdüğünün haberini yapmıştık. İlerleyen günlerde ise bu konuda benim gibi araştırma yapan insanların Apple tarafından bir […]