Ana Sayfa Haberler iOS 11 benimseme oranı %76, Android ise bildiğimiz gibi

iOS 11 benimseme oranı %76, Android ise bildiğimiz gibi

5
PAYLAŞ

Apple, 22 Nisan itibariyle App Store destek sayfasında iOS benimseme oranlarını paylaştı. Apple’ın güncel mobil işletim sistemi bugüne kadar aktif iOS cihazlarının %76’sına yüklenmiş.

Bu oran, Ocak ayının 18’inde %65, Kasım ayının 6’sında ise %52 seviyelerindeydi.

Apple’ın açıkladığı verilere göre %19’luk bir kesim hala iOS 10 kullanmaya devam ediyor. %5’lik bir kesim ise daha eski iOS sürümlerini kullanıyor. Bu oranların büyük bir kısmını iOS 11 güncellemesi almayan eski cihazların oluşturduğunu da hatırlatalım.

iOS 11 benimseme oranları düzenli bir şekilde artmaya devam ediyor, ancak bu artışların iOS 10’daki kadar hızlı olmadığını söylemekte fayda var. Örneğin: Geçtiğimiz sene iOS 10 benimseme oranı Şubat ayında %80 seviyelerini görmüştü.

Android cephesine bakacak olursak oradaki durumlar yıllardır değişmiyor. Google’ın açıkladığı verilere göre Android’in son sürümü 8.0 Oreo‘nun benimsenme oranı %4.6 seviyesinde kalmış. Bir önceki sürüm Android Nougat ise %30,8 benimsenme oranı ile pastanın en büyük dilimine sahip.

Elbette bu oranların düşük olmasının altında Android cihazların çeşitliliği ve yeni güncellemelerin aynı anda tüm cihazlara sunulamaması yatıyor.

PAYLAŞ

5 Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here