Ana sayfa » iOS » iOS 11 benimseme oranı %76 iken Android ise bildiğimiz gibi!

iOS 11 benimseme oranı %76 iken Android ise bildiğimiz gibi!

iOS 11 piyasa sürüldüğünden bu yana kullanıcıların ilgisini çekti. Bazı kesimler yazılımı pek olarak beğenmiyor ama çoğunluk iOS 11'i çok sevdi!

5
PAYLAŞ

Apple, 22 Nisan itibariyle App Store destek sayfasında iOS benimseme oranlarını paylaştı. Apple’ın güncel mobil işletim sistemi bugüne kadar aktif iOS cihazlarının %76’sına yüklenmiş durumdadır. Bu oran, Ocak ayının 18’inde %65, Kasım ayının 6’sında ise %52 seviyelerindeydi. Apple’ın açıkladığı verilere göre %19’luk bir kesim hala iOS 10 kullanmaya devam ediyor. %5’lik bir kesim ise daha eski iOS sürümlerini kullanıyor. Bu oranların büyük bir kısmını iOS 11 güncellemesi almayan eski cihazların oluşturduğunu da hatırlatalım.

iOS 11 benimseme oranları düzenli bir şekilde artmaya devam ediyor, ancak bu artışların iOS 10’daki kadar hızlı olmadığını söylemekte fayda var. Örneğin: Geçtiğimiz sene iOS 10 benimseme oranı Şubat ayında %80 seviyelerini görmüştü. Android cephesine bakacak olursak oradaki durumlar yıllardır değişmiyor. Google’ın açıkladığı verilere göre Android’in son sürümü 8.0 Oreo’nun benimsenme oranı %4.6 seviyesinde kalmış. Bir önceki sürüm Android Nougat ise %30,8 benimsenme oranı ile pastanın en büyük dilimine sahip.

Elbette bu oranların düşük olmasının altında Android cihazların çeşitliliği ve yeni güncellemelerin aynı anda tüm cihazlara sunulamaması yatıyor. Kullanıcıların genelde iOS 11’de en büyük sıkıntısı şarj oluyor ama bu elbette eski nesil telefonlarda meydana geliyor. iOS 11 ile çıkan yeni iPhone modellerinde bu tür şarj sorunları yok ama yine de iOS 11 her anlamda insanların sevdiği bir yazılım oldu.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
5 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
eyup
eyup
2 years ago

Zorla geçiş yaptırdılar ve geri dönülemiyor tabiki sonuçlar böyle olur.

Sarp
Sarp
2 years ago
Cevapla  eyup

Süper yorum! :)!s
Ne diyeceğimi bilemedim.

Tahsin Özyer
Tahsin Özyer
2 years ago
Cevapla  eyup

Bugüne kadar hiç güncel ve iyileştirilmiş sürüme zorla geçiş yaptırılan birini görmedim.

eyup
eyup
2 years ago
Cevapla  Tahsin Özyer

sürüm güncel ama güncelledikten sonra sürümü beğenmeyip geri dönemiyoruz mecburen benimsiyoruz yani.

Sarp
Sarp
2 years ago

Güvenlik nedeniyle olabilir mi acaba.