Ana Sayfa Haberler iTunes Filmler için Dolby Atmos Ses Desteği Artık Kullanılabilir!

iTunes Filmler için Dolby Atmos Ses Desteği Artık Kullanılabilir!

0
tvOS 12 Dolby Atmos

Apple TV için Dolby Atmos ses desteği, yakında yayınlanacak olan tvOS yazılım güncellemesinin öne çıkan özelliklerinden biri. Geçtiğimiz hafta yayınlanan tvOS 12’nin son beta sürümünde Dolby Atmos ses desteğinin kullanılabilir olduğu ortaya çıktı.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2018/08/06/tvos-12-beta-6-yayinlandi/]

Apple’ın önümüzdeki ay yayınlaması beklenen tvOS 12 güncellemesiyle iTunes Filmler’deki çeşitli içerikler sürüleyici ses özelliğiyle yükseltilecek.

Apple TV için tvOS 12 yayınlandığında, Apple, Dolby Atmos hoparlörünü kullanırken Dolby Atmos ses desteği ile iTunes’den satın alınan uyumlu filmleri ücretsiz olarak yükseltecek. Apple, 4K ve HDR için iTunes Filmler’i yükseltirken de aynı stratejiyi kullandı.

tvOS 12 ile Apple TV 4K, hem Dolby Vision yüksek dinamik aralıklı görüntü kalitesi hem de Dolby Atmos etkileyici ses desteği ile çalışan sertifikalı tek yayıncı haline gelecek.

iTunes Filmler için Dolby Atmos desteği yaz boyunca sınırlı içerikte görülmeye başlanmıştı. Ancak bu haftadan itibaren sürükleyici ses formatının çok daha yaygın hale geldiği görülüyor.

iTunes Filmler Dolby Atmos

tvOS 12 Güncellemesi

tvOS 12 sayesinde Apple Zero sign-on olanağı sağlanarak kimlik doğrulama işlemini daha da kolay hale gelirken, Apple TV kullanıcının geniş bant ağını algılayabilecek ve aboneliği üzerinden aldığı desteklenen tüm uygulamalarda hiçbir şey yazmaya gerek kalmadan otomatik olarak oturum açabilecek.

Apple TV kullanıcılarının favorisi havadan çekilmiş görüntülerden oluşan ekran koruyucularına tvOS 12 ile daha da yükseklerden çekilmiş görüntüler ekleniyor.

tvOS 12, Apple TV’ye Otomatik Doldurma ile iPhone ve iPad’de kayıtlı parolaları güvenli bir şekilde girebilecek, Apple TV Remote anahtarı iOS 12 ile iPhone ve iPad’in Denetim Merkezi’ne eklenebilecek,

Control4, Crestron ve Savant gibi ev kontrol sistemleri, sesli arama ve kontrol için Siri’yi kullanmak dahil olmak üzere Apple TV’yi kontrol etmek için artık kullanılabilecek.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz