Ana Sayfa Apple Apple Aksesuarları yenileniyor: Magic Keyboard, Magic Mouse ve daha fazlası!

Apple Aksesuarları yenileniyor: Magic Keyboard, Magic Mouse ve daha fazlası!

0

Apple, Mac için tasarladığı Magic Keyboard, Magic Mouse ve Magic Trackpad gibi üç aksesuarını 2024 ilkbaharında yenileyeceği söylentisi var. Bu söylenti, “Instant Digital” adlı bir kullanıcı tarafından dile getirildi.

Apple Aksesuarları yenileniyor: Magic Keyboard, Magic Mouse ve Trackpad

Bu ürünler, 2015 yılından beri büyük bir değişiklik yaşamadılar. Sadece bazı kablo ve renk değişiklikleri oldu. Apple, 2021 yılında da bir parmak izi okuyucu eklediği bir Magic Keyboard piyasaya sürdü.

Magic Mouse, uzun süreli bir pil ömrüne sahip. Ancak şarj girişinin alt kısmında olması, kullanıcıların hoşuna gitmedi. Çünkü mouse şarj olurken çalışmıyor. Yeni modelde USB-C girişinin nereye konulacağı da merak ediliyor.

Apple, pek çok ürününde Lightning girişini USB-C girişiyle değiştirdi. Bu nedenle, Mac aksesuarlarında da bu değişikliğin yapılması bekleniyordu. Fakat Apple, Ekim ayında yeni iMac modellerini tanıtırken, bu aksesuarlarda herhangi bir yenilik yapmadı. Hala Lightning girişi kullanıyorlar.

Apple’ın bu tercihi şaşırtıcı, çünkü şirket USB-C’ye daha çok önem veriyor. iPhone 15, yeni iPad, Apple TV’nin Siri Kumandası, AirPods Pro ve Apple Pencil gibi ürünlerin hepsi USB-C girişine sahip. iMac ile birlikte verilen üç aksesuardan başka, Lightning girişi kullanan son Apple ürünleri AirPods, AirPods Max ve iPhone SE.

Instant Digital adlı kaynağın bu söylentisi henüz doğrulanmadı. Apple da resmi bir açıklama yapmadığı için, bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil.

ilginizi çekebilir – Tesla, araçlarını Apple Podcasts ile eğlendiriyor!

Tesla, araçlarının eğlence sistemine Apple Podcasts uygulamasını eklediğini duyurdu. Bu uygulama sayesinde Tesla araç sahipleri, CarPlay desteği vermeyen araçlarında da Apple’ın popüler podcast servisinden yararlanabilecekler. Apple Podcasts uygulamasının Tesla araçlarına getirilmesi, hem müşterilerine hem de markaya avantaj sağlayacak bir yenilik olarak değerlendiriliyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz