Ana Sayfa Öne Çıkanlar Wi-Fi şifrenizi QR kod ile paylaşın

Wi-Fi şifrenizi QR kod ile paylaşın

2

Wi-Fi şifrenizi QR kod ile nasıl paylaşacağınızı anlatıyoruz. Dakikalar içerisinde Wi-Fi şifrenizi ve SSID’nizi QR kod şeklinde oluşturabilirsiniz.

Apple, iOS 11 ile birlikte Wi-Fi’nizi paylaşın adında yeni bir özelliği iPhone ve iPad modellerine eklemişti. Bu özellik sayesinde; iOS cihazlar arasında Wi-Fi şifresi saniyeler içerisinde paylaşılabiliyordu.

Örneğin; evinize gelen ve iPhone sahibi olan bir misafir, sizin Wi-Fi ağınıza bağlanmak istediğinde, iPhone’unuza bir bildirim geliyor ve bu sayede Wi-Fi şifrenizi misafiriniz ile paylaşabiliyorsunuz.

Ancak bu yöntem sadece iOS cihazları arasında geçerli olduğu için Android veya başka bir işletim sistemi kullanan telefonlar ile Wi-Fi şifresi paylaşmak işkenceye dönüşebiliyor.

Kırılmasın diye karışık harf ve rakamlardan oluşan Wi-Fi şifrenizi anlatacağımız QR kod yöntemi sayesinde kolayca paylaşabilirsiniz.

QR kod ile Wi-Fi şifresi paylaşma

1.Adım: QiFi sitesini tarayıcınızdan açın. Siteye gitmek için buraya tıklayın.

2.Adım: QiFi sitesinde yer alan SSID bölümüne; Wi-Fi ağınızın adını eksiksiz bir şekilde yazın.

3.Adım: Encryption bölümünde ise şifreleme protokolünüzü doğru bir şekilde seçin.

4.Adım: Key bölümüne ise Wi-Fi şifresinizi girin. Daha sonra ise Generate! butonuna basarak QR kodunuzu oluşturun.

QR kodunuzu oluşturduktan sonra; diğer cihazlarınızdan bu kodu farklı QR kodu okuyucuları ile okutup, Wi-Fi ağınıza direkt bağlanabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


2 Yorumlar

  1. şifremi bu arkadaşlara göndereceğim ve onlarda bana qr code yaratacaklar öyle mi?
    Yok teşekkürler ben almiyim.

    Sistem üzerinden guest login yaratmak çok daha mantıklı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz