Ana Sayfa iOS iOS 11.2.5 güncellemesi yayınlandı

iOS 11.2.5 güncellemesi yayınlandı

0

Apple, herkes için iOS 11.2.5 güncellemesini yayınladı. HomePod ve performans odaklı iOS 11.2.5 ile gelen yenilikler haberimizde.

Apple uzun bir süredir geliştiriciler üzerinde iOS 11.2.5 sürümünü test ediyordu. Geçtiğimiz hafta Beta 7 ile karşımıza çıkan Cupertinolu dev, şimdi de herkes için iOS 11.2.5 güncellemesini yayınladı.

HomePod‘un çıkışı ve performans sorunlarını çözmek için yayınlanan iOS 11.2.5 güncellemesi ile Siri Haberleri özelliği de sisteme ekleniyor.

iOS 11.2.5 ile gelen yenilikler

HomePod desteği

Ayarlayın ve Apple kimliği, Apple Music, Siri ve Wi-Fi ayarları otomatik olarak HomePod’a aktarılsın.

Siri Haberleri

Siri artık haberleri okuyabiliyor, “Hey Siri, haberleri oku” demeniz yeterli. Spor, İş Dünyası veya Müzik gibi belirli haber kategorilerini okumasını de isteyebilirsiniz.

Diğer iyileştirmeler ve sorun gidermeler

Telefon uygulamasının arama listesinde eksik bilgi göstermesine neden olabilen bir hatayı ele alır.

iPhone X kilidi Face ID ile açılırken bazı Exchange hesaplarından gelen Mail bildirimlerinin Kilitli Ekranda kaybolmasına neden olan bir hatayı giderir.

Mesajlar sohbetlerinin geçici olarak düzensiz listelenmesine neden olabilen bir hatayı ele alır.

CarPlay’de Şu An Çalınan denetimlerinin birden fazla parça değişiminden sonra yanıt vermemesi hatasını giderir.

VoiceOver’a çalma/oynatma hedeflerini ve AirPod pil seviyesini seslendirme özelliğini ekler.

Güncellemeyi; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden önce şarjınızın %80’den fazla olduğuna emin olun ve mutlaka yedek alın.

iOS 11.2.5 güncellemesini; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modelleri alıyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz