Ana Sayfa iOS Apple’dan geliştiriciler için büyük kolaylık

Apple’dan geliştiriciler için büyük kolaylık

0

iOS ve tvOS için uygulama geliştirenler artık iTunes Connect’e uygulama önizlemelerini yüklemek için Transporter’ı kullanabililiyor.

Geliştiricilere vermiş olduğu destek ile ön plana çıkan Apple, Transporter için bugün yeni bir güncelleme yayınladı. iOS ve tvOS platformlarına uygulama geliştirenler için sunulan bu yenilik, geliştiricilerin işini daha da kolaylaştırıyor.

Developer hesabı olanlar artık, iPhone, iPad ve Apple TV için geliştirmiş oldukları uygulama ve oyunların önizlemelerini iTunes Connect‘e çok kolay bir şekilde yükleyebiliyor.

Transporter ile iTunes Connect’e video yüklemek kolaylaştı

iOS 10 ile gelen App Store‘daki uygulama ve oyunların önizleme videoları özelliği, kullanıcıların satın alma kararını olumulu yönde etkilemişti. Apple da geliştiricilerin bu videolara daha fazla yer vermesi ve kolay yükleyebilmesi için Transporter‘ı güncelledi.

Güncellenen Transporter sayesinde videolar iTunes Connect‘e yüklenebiliyor. Ayrıca geliştiriciler; iTunes Connect’e video yüklemek, uygulama meta verilerini toplu olarak değiştirmek ve daha fazlasını yapmak için Transporter‘ı kullanabiliyor.

Transporter olarak adlandırılan bu komut satırı aracı; birden fazla yerelleştirmeyi ekleme ve yönetme için özellikle yararlı olan XML‘i kullanarak, toplu olarak uygulama meta verilerini sunmak için içerik yönetimi ile entegre oluyor.

Transporter‘ı; macOS X 10.6 veya üstü (64-bit)
Microsoft Windows 7Windows 8Windows 10 veya daha yenisi (yalnızca 32-bit) ve Red Hat Enterprise Linux (64-bit) işletim sistemleri destekliyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz