Ana Sayfa Haberler Bu bir iPhone SE 2 dedikodusu haberidir

Bu bir iPhone SE 2 dedikodusu haberidir

1
PAYLAŞ

iPhone SE 2 hakkında bir şeyler duymaktan sıkılmış olabilirsiniz. Ancak görüyorum ki birçok insan bu tarz dedikodu, sızıntı haberleri okumaktan vazgeçmiyor, adeta bunun için yaşıyor.

Eh, biz de ara ara dozu eksik etmiyoruz n’apalımAryıca daha önce şahsım adına bu bir totem haline getirdiğimi de belirtmiştim.

Yakın zamanlı iPhone SE 2 söylentilerinin gelişimine kısaca bir göz atalım:

Tek nefeste okumaya çalışırsanız sıkıcı olmaktan çıkıyor

-iPhone SE 2 hakkında önce konsept tasarımlar gün yüzüne çıktı ve iPhone X’daki gibi bir çerçevesiz tasarımın iPhone 5 kasasına oturtulacağı söylendi. Daha sonra bunun bir hayalden öte olmadığı, iPhone SE 2’nin eski tasarımını koruyacağı söylendi. Biz daha tam olarak hayal kırıklığımızı yaşayamamışken birileri çıktı ve iPhone SE 2’nin hiç çıkmayabileceğini dile getirerek ümitlerimizi söndürdü. Bu haberlerden sonra iPhone SE 2’nin çıkacağı ama ufak tefek performans iyileştirmeleri dışında bir yenilik olmayacağına dair şeyler duyduk. Sonra Mart ayında tanıtılacağı söylendi. Mart ayı geçti, WWDC’de tanıtılacağı iddia edildi. Tüm bu hengame arasında birisi kulaklık girişi olmayacak diye bir söylenti sıkıştırdı araya. Şimdi de Mayıs ayında tanıtılacak deniyor. Son olarak da ortaya iPhone SE 2 olduğu iddia edilen ama iPhone 5S çakmasından farkı olmayan bir video çıktı.-

Videoda cihazın cam arka yüzeye sahip olduğu belli oluyor, ancak bunun dışında ayırt edici bir detay olduğu söylenemez. Dolayısıyla bu tarz videolara itibar etmemek en iyisi. Yine de bırakıyoruz şuraya, yorum sizin.

Tüm bu dedikodular ışığında en olası bulduğumuz senaryo şu:

iPhone SE’nin yeni versiyonu WWDC‘de tanıtılır, eski tasarım çizgisine sahip bir gövdeyle birlikte gelir ve A10 Fusion işlemcisine sahip olur. Kablosuz şarj, 2. nesil Touch ID ve geliştirilmiş kamera gibi iyileştirmelerle birlikte gelir. Fiyatı da iPhone SE’nin ilk fiyatı gibi 399 dolar seviyesinde olur.

Umarız Apple bizi şaşırtır da tüm bu sızıntıları ters köşe yapacak bir cihazla karşımıza gelir. Tabi uzun süredir bu tarz şeyler olmadığını biliyoruz. Beklentilerinizi kendinize göre ayarlayın artık.

Bu saatten sonra resmi bir açıklama, kendini tekrar etmeyen radikal bir gelişme olmadığı sürece iPhone SE 2 piyasaya çıkana kadar cihaz hakkında haber yapmanın çok da mantıklı olduğunu düşünmüyoruz, söylemiş olalım.

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. MErhaba
    inanın iphone SE2 haberleri diğer tüm iphone modelleri ve aksesuar haberlerinden daha çekici geliyor. Aslında ben de sizin gibi bunu takıntı yapmış vaziyetteyim. O yüzden yeni modelin çıkmasını iple çekiyorum. Bu arada benzer durum airpods 2 için de geçerli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here