Ana Sayfa Haberler Microsoft Store için iTunes uygulaması yayınlandı

Microsoft Store için iTunes uygulaması yayınlandı

0
PAYLAŞ

Microsoft geçen sene Mayıs ayında iTunes uygulamasının Windows uygulama marketine geleceğini açıklamıştı. Aradan geçen yaklaşık 1 yıl sonra iTunes, Windows 10 kullanıcıları tarafından uygulama marketinden indirilebilir hale geldi.

iTunes hali hazırda Windows işletim sistemlerinde kullanılabiliyordu, ancak uygulamayı Microsoft’un kendi uygulama marketinden değil de harici olarak Apple’ın sitesinden indirmeniz gerekiyordu.

Her ne kadar bunun gayet normal olduğunu düşünsem de Windows kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu uygulama marketinde iTunes olmamasından şikayetçiymiş. Hatta markette en çok aranan uygulamalardan biri iTunes olmuş. Dolayısıyla Microsoft da buna yönelik bir aksiyon almış.

Uygulamanın ilk olarak 2017’nin sonunda çıkması planlanıyordu ancak Apple “Müşterilerimize sorunsuz ve tam bir iTunes deneyimi sunmak istiyoruz” bahanesiyle bu tarihi ertelemişti.

Microsoft, iTunes uygulamasının markete gelmesiyle birlikte kullanıcıların yazılımı daha kolay edinebileceklerini düşünüyor.

Microsoft Store için yayınlanan iTunes’un tasarım olarak harici versiyonundan pek bir farkı olduğunu söyleyemeyiz.

*Microsoft Store’dan iTunes’u yükleyebilmek için Windows 10 sürüm 1709, yani Fall Creators güncellemesini yüklemiş olmanız gerekiyor.

PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here