Ana Sayfa iOS iOS 12: iPhone’daki Fotoğrafları Kalıcı Olarak Silme

iOS 12: iPhone’daki Fotoğrafları Kalıcı Olarak Silme

İOS 12 ile birlikte artık sizde akıllı telefonlarınızdan çok kısa süre içerisinde resimlerinizi sileceksiniz. Üstelik bunu çok kısa sürede yapabileceksiniz ki bunun için birçok detayı bu haberimizde anlattık.

0

iOS 12’nin hayatımıza kattığı yeni özelliklerle birlikte mevcut özellikler üzerinde de birtakım değişikliklerin yapıldığı göze çarpıyor. Yapılan bu değişikliklerden birisi de iPhone’daki Fotoğraf uygulaması tarafında görülüyor ve iPhone’daki fotoğrafları kalıcı olarak silme konusunda ufak bir değişikliğe gidildi.

iOS 12 ile cihazlar üzerinde önemli değişiklikler sunuluyor. iOS 11’de fotoğrafların silinmesinden sonra silinen fotoğrafların kalıcı olarak silinmesi için Son Silinen’ler albümüne gitmek ve ardından tek tek veya çoklu seçim ile silmek gerekiyordu. Veya 30 günün sonrasında (bu süre 40 günü bulabilir) son silinen fotoğraflar otomatik olarak siliniyordu.

iOS 12’de FOTOĞRAFLARI KALICI OLARAK SİLME

iOS 12’de de bir fotoğrafı kalıcı olarak silmek için aynı durum söz konusu ancak Fotoğraflar uygulamasında yapılan ufak bir görsel değişiklik sizi şaşırtabilir veya aradığınızı bulamamanıza neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için iOS 12’de bir fotoğrafı kalıcı olarak silebilmeniz için izlemeniz gereken adımları sizin için sıraladık.

Adım 1: Fotoğraflar uygulamasını açın.

Adım 2: Ekranın altındaki Albümler sekmesine ve Diğer Albümler başlığı altında yer alan Son Silinenler seçeneğine dokunun.

Adım 3: Sağ üst köşedeki Seç‘e dokunun ve tüm fotoğrafları veya belirli fotoğrafları seçerek ekranın sol alt köşesindeki Sil seçeneğine dokunarak silme işlemini tamamlayın.

iOS 12’nin şu an için test ve geliştirme amaçlı yalnızca kayıtlı Apple geliştiricileri için kullanılabilir olduğunu, bu sonbaharda herkese açık final sürümünün yayınlanacağını hatırlatalım.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz