Ana sayfa » iPhone » Hava Yastığından Esinlenerek Geliştirilen iPhone Kılıfı Görenleri Şaşırtıyor!

Hava Yastığından Esinlenerek Geliştirilen iPhone Kılıfı Görenleri Şaşırtıyor!

0
PAYLAŞ

iPhone’unu düşürme durumunda oluşabilecek darbelere karşı korumak isteyen kullanıcıların imdadına yetişecek eşsiz bir kılıf geliştirildi. Aalen Üniversitesi’nde mühendis olan Philip Frenzel tarafından hava yastığından esinlenerek geliştirilen iPhone kılıfı görenleri şaşırtıyor.

Üstün Darbe Koruması Sunuyor

Kılıf, sensörleri sayesinde iPhone’un düşme anını algılıyor ve telefon yere düşmeden hemen önce dört köşesindeki sekiz adet koruyucu mekanizmayı açıyor. Mekanizmalar sayesinde şok anında darbe emiliyor ve böylece telefona hiçbir zarar gelmemiş oluyor.

Kılıfın dört köşesinde dışa doğru eğimli sekiz ince metal çubuk yer alıyor. Telefonun yere düşmesi durumunda oluşan darbe bu hafif esnek metal çubuklar sayesinde emiliyor. Metallerin dışarıya doğru eğimli olması sayesinde iPhone için dört dörtlük bir koruma sunuluyor. Metal çubuklar açıldığında onları kılıfın içine sokarak yeniden çalışacak duruma getirmek ise oldukça kolay.

Kılıfın çalışma mantığını gösteren kısa bir video paylaşıldı.

Binlerce TL verilerek alınan iPhone için eşsiz bir koruma sunmayı vadeden kılıf fikri patent ile koruma altına alınmış olsa da seri üretimine başlanamadı. Kılıfın mimarı Frenzel, seri üretime geçmek için destek bekliyor. Bu desteği görüp görmediğini zamanla göreceğiz ama kılıfın daha şimdiden binlerce kullanıcıdan tam not aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar