Ana Sayfa Mac macOS 10.14 Mojave Public Beta 2 Yayınlandı

macOS 10.14 Mojave Public Beta 2 Yayınlandı

0
macOS Mojave 10.14 Public Beta

Apple, Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış tanıttığı macOS Mojave’nin en yeni halka açık betasını yayınladı. macOS 10.14 Mojave Public Beta 2, bir önceki public betasının yayınlanmasından bir hafta, üç gün önce yayınlanan üçüncü geliştirici betasının yayınlanmasından bir gün sonra gelmiş oldu.

macOS Mojave Public Beta 2’yi indirip yükleyebilmek için Apple’ın Beta Yazılım Programı’na Apple Kimliği ile kayıt yapmak gerekiyor. Ardından program sayfasından Mac’iniz için uygun olan konfigürasyon profilini yükleyerek güncellemeyi indirebilirsiniz.

macOS 10.14 Mojave Yenilikleri

macOS Mojave güncellemesi, Mac kullanıcılarının Açık veya Koyu temalar arasında seçim yapabilmelerini sağlayan, uzun zamandır beklenen Koyu Modu (Dark Mode) özelliğini kullanıma sunuyor. Koyu modla gün boyunca güneşin konumuna göre değişen Dinamik Masaüstü özelliği ve yeni masaüstü arka planları kullanılabilir.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2018/06/30/5-favori-macos-mojave-ozelligi/]

Yeni bir masaüstü organizasyon sistemi olan Belge Grupları özelliği ile masaüstünüzü tek tıklama ile kolay bir şekilde daha düzenli hale getirebiliyorsunuz.

macOS Mojave ile Finder çok daha yetenekli hale geliyor. Önizleme paneline eklenen Hızlı Eylemler başta olmak üzere, Galeri Görüntüsü, geliştirilmiş Göz At gibi birçok Finder özelliği kullanılabilir.

Yeni bir özellik olan Devamlılık Kamerası ile iPhone’unuzun kamerası Mac’inizin kamerası haline geliyor. Fotoğrafları ve dokümanları doğrudan iPhone’dan Mac’e aktarabiliyorsunuz.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2018/06/28/macos-mojave-devamlilik-kamerasi-ozelligi-nasil-kullanilir/]

Borsa, Ev ve Sesli not uygulamaları iOS uygulamalarının bir parçası olarak iOS’tan macOS’a taşındı. Apple, iOS uygulamalarının Mac’lere gelmesini kolaylaştırmak için özel bir çalışma yapıyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz