Ana sayfa » iOS » iOS 11.4.1 Yüksek Pil Tüketimi Sorununu Çözüyor mu? İşte Cevabı!

iOS 11.4.1 Yüksek Pil Tüketimi Sorununu Çözüyor mu? İşte Cevabı!

1
PAYLAŞ
iOS 11.4.1

Apple, iOS 11 için on beşinci ve son güncellemesi olması beklenen iOS 11.4.1’i dün yayınladı. iOS 11.4.1, Kısıtlı USB Modu, performans geliştirmeleri ve birkaç hatayı çözen küçük çaplı bir güncelleme olsa da iOS 11.4’de yaşanan sorunları gideriyor olması bakımından önemli bir yere sahip.

Birçok iPhone kullanıcısı yaklaşık bir buçuk ay önce yayınlanan iOS 11.4 güncellemesinin yüksek pil tüketimi sorununa sahip olduğunu dile getirerek önemli bir sorunu işaret etmişlerdi. Her ne kadar Apple sorunu doğrulamasa da resmi Apple destek forumlarında bu sorunla ilgili onlarca başlık açıldı. Gelen kullanıcı geribildirimlerine bakarak iOS 11.4‘ün yüksek pil tüketimi sorununa sahip olduğu ortaya çıkmış oldu.

iOS 11.4.1 Yüksek Pil Tüketimi Sorununu Çözülüyor mu?

iOS 11.4.1’in sürüm notlarında yüksek pil tüketimiyle bir sorunun giderilip giderilmediği konusuna değinilmediğinden dolayı en yeni iOS 11 sürümünün sorunu çözüp çözmediği büyük merak konusuydu. Nitekim iOS 11.4.1’in bir önceki sürümde yaşanılan yüksek pil tüketimi sorununu çözdüğü ortaya çıktı.

Reddit’te iOS 11.4.1 için deneyimlerini paylaşan birçok kullanıcı, güncelleme öncesi yüksek pil tüketimi sorunu yaşadıklarını ancak artık sorunun çözüldüğünü söylüyor. Hatta ilginçtir ki ilk iOS 11.3 ile sunulan Pil Sağlığı özelliğinde güncelleme ile pilin sağlığının yüzde 1-3 arasında artığını dile getiriyorlar.

iOS 11.4.1’in pil performansı tarafında genel bir yorum yapabilmek için en az 24 saat beklemek gerekiyor ancak ilk kullanıcı geribildirimlerinin olumlu olduğunu belirtelim.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza iOS 11.4.1’i yüklediniz mi? Pil performansı konusundaki ilk izlenimleriniz ne? Lütfen aşağıdaki yorum alanından paylaşın.

1 YORUM

  1. Sabahlari telefonu sarjdan çıkarınca bir saatte kullanmadan yuzde 91e falan düşüyordu suanda herhangi bi sorun gözükmüyor arkadaşlar

Bir Yorum Bırakın