Ana sayfa » iPad » 2018 iPad Pro’dan Yeni ve Önemli Sızıntılar!

2018 iPad Pro’dan Yeni ve Önemli Sızıntılar!

1
PAYLAŞ
2018 iPad Pro

Geçtiğimiz günlerde, 2018 iPad Pro hakkında tüm bildiklerimizi bir araya getirmiştik. Macotakara, bugün, yeni iPad Pro modelleri için tedarik zinciri kaynaklarından edindiği en yeni bilgileri paylaştı.

2018 iPad Pro: Boyut

2018 iPad Pro

Macotakara’nın raporuna göre, yeni iPad Pro modellerinin boyutu için somut detaylar sunuluyor. Raporda, 2018 10.5 inç iPad Pro’nun (11 inç olabilir) 247,5 mm boyunda, 178,7 mm genişliğinde ve 6 mm inceliğinde olacağı belirtiliyor. Karşılaştırma yapılabilmesi için, mevcut 10.5 inç iPad Pro’nun boyutu sırasıyla 250,6 mm, 174,1 mm ve 6,1 mm. Bu boyut, cihazların her yönüyle önceki nesle kıyasla daha küçük olacağı anlamına geliyor.

2018 12.9 inç iPad Pro için ise, cihazın kasa ölçülerinin 305,7 mm, 220,6 mm ve 6,9 mm olacağı belirtiliyor. Karşılaştırma yapılabilmesi adına, mevcut 12.9 inç iPad Pro modelinin boyutları 280 mm, 215 mm, ve 6,4 mm. Bu boyutlar, Apple’ın 12.9 inçlik modelinin boyutunu küçültmeye odaklandığını ortaya koyuyor.

2018 iPad Pro: 3.5 mm Kulaklık Girişi

2018 iPad Pro Kulaklık Girişi

Raporda, Apple’ın bu yılki iPad Pro modellerinden 3.5 mm kulaklık girişini kaldırma ihtimalinin olduğuna vurgu yapılıyor.

Cupertino merkezli şirketin ilk olarak iPhone 7 ile yaptığı bu önemli değişim sonrası iPhone’ların kutusuna 3.5 mm kulaklık adaptörüne yer vermişti.

Rapora göre, Apple, en yeni iPad Pro modelleri için aynı şeyi yapmayacak yani kulaklık jakının kaldırılmasına rağmen 2018 iPad Pro modellerinin kutusundan 3.5 mm kulaklık adaptörü çıkmayacak.

2018 iPad Pro: Yatay Modda Face ID

2018 iPad Pro Face ID

Raporda ayrıca, yeni nesil iPad Pro modelleri için Face ID özelliği doğrulanıyor ancak Face ID’nin yatay modda kullanılamayacağı belirtiliyor.

Daha önceki pek çok raporda, iPhone X’un yatay modda kullanılamayan Face ID’sine kıyasla 2018 iPad Pro modellerindeki Face ID’nin yatay modda kullanılabileceği belirtiliyordu ancak Apple’ın yeni iPad Pro modelleri için böyle bir planının olmadığı bilgisi Macotakara’nın raporunda yer alıyor.

2018 iPad Pro: Smart Connector

2018 iPad Pro Smart Connector

Tüm bunlara ek olarak, yeni iPad Pro modellerinde, Smart Keyboard gibi aksesuarların kullanılabilmesini sağlayan Smart Connector bağlantı girişinin lightning konektörüne yakın bir yerde konumlandırılacağı belirtiliyor. Bunun tam olarak ne anlama geldiği net değil fakat Smart Keyboard’un dikey konum özellikleriyle kullanılabilmesi için böyle bir değişikliğin yapıldığından bahsediliyor.

Macotakara, bazen nokta atışı tespitlerde bulunabilse de ortalama bir sicile sahip. Bu nedenle yeni iPad Pro modelleri için paylaştığı raporda yer alan bilgilere, her sızıntıda olduğu gibi şüphe ile yaklaşmak gerekiyor.

Rapor hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın yeni iPad Pro modellerini bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşın.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
İlhan
İlhan
2 years ago

Bu bilgiler benim için çok önemli idi. Bu haberlere devam edin.