Ana sayfa » MacOS » Geliştiriciler için macOS 10.14 Mojave Beta 5 Yayınlandı

Geliştiriciler için macOS 10.14 Mojave Beta 5 Yayınlandı

1
PAYLAŞ
macOS 10.14 Mojave Beta

Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış konuşmasında tanıttığı macOS 10.14 Mojave’nin dördüncü geliştirici betasını yayınlamasından iki hafta sonra, geliştiriciler için macOS 10.14 Mojave Beta 5’i yayınladı.

Geliştiriciler için macOS Mojave Beta 5 şimdi indirilebilir.

macOS Mojave, yazılım güncellemelerini yüklemek için yeni bir yöntem sunuyor. Apple Beta Geliştirici Merkezi’ni kullanarak daha önceki geliştirici betalardan herhangi birini Mac’inize yüklediyseniz, Mac’iniz menü çubuğundaki Apple simgesine tıklayarak açılan menüden Bu Mac Hakkında’ya ve ardından Yazılım Güncelleme düğmesinden en yeni beta güncellemesi indirilebilir.

Alternatif olarak, Sistem Tercihleri > Yazılım Güncelleme menüsünden güncellemeyi OTA ile indirip, Mac’inize yükleyebilirsiniz.

macOS 10.14 Mojave Yenilikleri

macOS Mojave güncellemesi, Mac kullanıcılarının Açık veya Koyu temalar arasında seçim yapabilmelerini sağlayan, uzun zamandır beklenen Koyu Modu (Dark Mode) özelliğini kullanıma sunuyor. Koyu modla gün boyunca güneşin konumuna göre değişen Dinamik Masaüstü özelliği ve yeni masaüstü arka planları kullanılabilir.

Yeni bir masaüstü organizasyon sistemi olan Belge Grupları özelliği ile masaüstünüzü tek tıklama ile kolay bir şekilde daha düzenli hale getirebiliyorsunuz.

macOS Mojave ile Finder çok daha yetenekli hale geliyor. Önizleme paneline eklenen Hızlı Eylemler başta olmak üzere, Galeri Görüntüsü, geliştirilmiş Göz At gibi birçok Finder özelliği kullanılabilir.

Yeni bir özellik olan Devamlılık Kamerası ile iPhone’unuzun kamerası Mac’inizin kamerası haline geliyor. Fotoğrafları ve dokümanları doğrudan iPhone’dan Mac’e aktarabiliyorsunuz.

Borsa, Ev ve Sesli not uygulamaları iOS uygulamalarının bir parçası olarak iOS’tan macOS’a taşındı. Apple, iOS uygulamalarının Mac’lere gelmesini kolaylaştırmak için özel bir çalışma yapıyor.

Apple ayrıca, macOS Mojave ile verilerinizi korumak için çeşitli gizlilik korumaları geliştirdi. Apple, web sitelerinin sizi takip etmesini zorlaştırıyor. Tüm bunlarla birlikte, tümüyle yenilenmiş Mac App Store kullanıma sunuluyor.

macOS Mojave, kayıtlı Apple geliştiricileri ve Beta Yazılım Programı kullanıcıları için test amaçlı olarak şu anda kullanılabiliyor. Apple, en yeni macOS sürümünün final sürümünü bu sonbaharda yayınlayacağını söyledi.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
ugurcan
ugurcan
2 years ago

ben güncelleme olmadığını gösteriyor sebebi ne olabilir acaba ?