Ana Sayfa Haberler Apple Watch Bir Gencin Kalbinde Delik Olduğunu Tespit Etti!

Apple Watch Bir Gencin Kalbinde Delik Olduğunu Tespit Etti!

1
Apple Watch Kalp Deliği

Zaman zaman Apple Watch’un insan sağlığına olan desteğiyle ilgili büyük haberler alıyoruz. Bugün o haberlerden en ilginci ile karşı karşıyayız.

Avustralyalı bir genç uyurken Apple Watch’unun kalp atış hızı monitöründen kalbinin çok hızlı attığı yönünde bildirim aldı. 9News’e konuşan Adam Love, uyurken kalp atış hızının dakikada ortalama 130-140’ları görmesiyle saatinin kendisini uyardığını söylüyor.

Sağlıklı bir kişinin kalbinde kan, sağ ve sol odacıklar arasında karışmadan bir düzen içerisinde dolaşır. Kulakçıklar arası delik olması durumunda kan, hep soldan sağa doğru akar ve kalp her atışında sol kulakçıktan sağ kulakçığa bir miktar kan kaçırır. Solda kan miktarı azalır ve sağda kan miktarı artar.

Kalp delikleri akciğerlere normalden fazla kan gitmesine sebep olur. Fazla kan gelmesi akciğerlerin yapısını bozar ve akciğerler gerginleşir. Bu durum kişinin hayat kalitesini düşürür ve hatta hayati tehlikeye de neden olabilir. Bacak toplardamar sisteminde oluşan kan pıhtılar, bu delikten geçerek beyne gidebilir ve beyin damarlarında tıkanmalara ve felçlere yol açabilir.

Apple Watch’unun kendisini uyarması sonrası soluğu hastanede alan Adam Love’un kalbinde delik olduğu saptandı ve acil olarak ameliyata alındı.

Beklendiği gibi Adam Love şimdilerde Apple Watch’un büyük bir hayranı. Öyle ki “Artık Apple Watch olmadan yaşayacağımı düşünmüyorum. Büyük kolaylık sağlıyor ve aynı zamanda tıbbi bir destekçi olduğunu anladım ve bunun hakkında hiçbir fikrim yoktu” diyor ve ekliyor; “hayatımı kurtardı”.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 YORUM

  1. Haber basligi bence dogruyu yansitmiyor. Apple watch kalp atis hizinin yuksekligi dolayisiyla uyari vermis ve hastanede kalbinde delik oldugu tespit edilmistir. Tespit eden apple watcj degildir ama haber basligi sanki bunu apple watch yapmis gibi aksettiriyor. Bu dogru bir sey degil bence basligi daha uygun sekilde vermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz