Ana Sayfa watchOS Geliştiriciler için watchOS 5 Beta 8 Yayınlandı

Geliştiriciler için watchOS 5 Beta 8 Yayınlandı

0
watchOS 5 Beta

Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış konuşmasında duyurduğu watchOS 5’in sekizinci beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Kayıtlı Apple geliştiricileri için watchOS 5 Beta 8 şimdi indirilebilir.

watchOS 5’in en yeni betasını yükleyebilmek için Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini Apple Watch ile eşleştirilen iPhone’a yüklemek gerekiyor. Ardından, iPhone’daki Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsü kullanılarak güncelleme indirilebilir.

Güncelleme işlemi için Apple Watch’un şarj seviyesinin yüzde 50’nin üstünde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekiyor.

watchOS 5 Güncellemesi

watchOS 5 ile uyumlu Apple Watch modelleri, yeni güncellemeyle Aktivite Paylaşımı yarışmaları, otomatik antrenman algılama, gelişmiş koşu özellikleri, Walkie-Talkie, Apple Podcast’leri ve Siri saat kadranında üçüncü taraf uygulamaları, gelişmiş bildirimler, öğrenci kimlik kartları gibi yeni özellikler sayesinde fitness, iletişim ve bilgiye hızlı erişim konularında daha da güçlü bir yardımcı haline geliyor.

watchOS 5 Ne Zaman Çıkacak?

Apple, WWDC 2018’nin açılış konuşmasında duyurduğu watchOS 5’in bu sonbaharda yayınlanacağını açıkladı. Eylül ayındaki Apple özel etkinliğini takip edenler haftalar içinde watchOS 5’in herkese açık final sürümünün yayınlanmasını bekliyoruz.

watchOS 5, ilk nesil Apple Watch (Series 0) için destek sunmazken, Watch Series 1, Series 2 ve Series 3 için kullanılabilir olacak.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın