Ana Sayfa Haberler Geliştiriciler için watchOS 5 Beta 9 Yayınlandı

Geliştiriciler için watchOS 5 Beta 9 Yayınlandı

0
watchOS 5 Beta

Geliştiriciler için Apple, watchOS 5’in dokuzuncu beta sürümünü yayınladı. watchOS 5 Beta 9 geliştiriciler için şimdi kullanılabilir.

Bu son beta ile watchOS 5’in herkese açık final sürümüne bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz.

watchOS 5’in en yeni beta sürümünü Watch’unuza yükleyebilmek için Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini Apple Watch ile eşleştirilen iPhone’a yüklemek gerekiyor. Ardından iPhone’daki Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsü kullanılarak güncelleme indirilebilir.

Daha önce konfigürasyon profilini iPhone’una yüklemiş olan kullanıcıların konfigürasyon profilinin tekrar yüklenmesi gerekmiyor.

Güncelleme işlemini tamamlayabilmek için Apple Watch’un şarj seviyesinin yüzde 50’nin üstünde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekiyor.

watchOS 5 Güncellemesi

watchOS 5 ile uyumlu Apple Watch modelleri, yeni güncellemeyle Aktivite Paylaşımı yarışmaları, otomatik antrenman algılama, gelişmiş koşu özellikleri, Walkie-Talkie, Apple Podcast’leri ve Siri saat kadranında üçüncü taraf uygulamaları, gelişmiş bildirimler, öğrenci kimlik kartları gibi yeni özellikler sayesinde fitness, iletişim ve bilgiye hızlı erişim konularında daha da güçlü bir yardımcı haline geliyor.

Güncellemenin küçük ama etkili özellikleri Apple Watch’lara getirdiği tartışılmaz bir gerçek.

watchOS 5 Ne Zaman Çıkacak?

Apple, WWDC 2018’nin açılış konuşmasında duyurduğu watchOS 5’in bu sonbaharda yayınlanacağını açıkladı. Eylül ayındaki Apple özel etkinliğini takip edenler haftalar içinde watchOS 5’in herkese açık final sürümünün yayınlanmasını bekliyoruz.

watchOS 5, ilk nesil Apple Watch (Series 0) için destek sunmazken, Apple Watch Series 1, Series 2 ve Series 3 için kullanılabilir olacak.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz