Ana sayfa » watchOS » Geliştiriciler için watchOS 5 Beta 10 Yayınlandı

Geliştiriciler için watchOS 5 Beta 10 Yayınlandı

0
PAYLAŞ
watchOS 5 Beta

Apple bugün, yakında herkese açık olarak kullanıma sunulacak olan watchOS 5 güncellemesinin onuncu beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Geliştiriciler için watchOS 5 Beta 10 güncellemesi şimdi indirilebilir.

Beta sürümünü indirebilmek için Apple Geliştirici Merkezi’nden iPhone’unuza indirip yükleyeceğiniz konfigürasyon profiline ihtiyacınız olacak. Profili yükledikten sonra watchOS 5 Beta 10 sürümünü iPhone’daki Watch uygulaması aracılığıyla Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden indirebilirsiniz.

Daha önce konfigürasyon profilini iPhone’una yüklemiş olan kullanıcıların yeniden profili yüklemesi gerekmiyor.

Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un şarj seviyesinin yüzde 50, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un menzilinde olması gerekiyor.

watchOS 5 Güncellemesi

watchOS 5 ile uyumlu Apple Watch modelleri, yeni güncellemeyle Aktivite Paylaşımı, otomatik antrenman algılama, gelişmiş koşu özellikleri, Walkie-Talkie, Apple Podcast’leri ve Siri saat kadranında üçüncü taraf uygulamaları, gelişmiş bildirimler, öğrenci kimlik kartları gibi yeni özellikler sayesinde fitness, iletişim ve bilgiye hızlı erişim konularında daha da güçlü bir yardımcı haline geliyor.

Güncellemenin küçük ama oldukça etkili özellikleri Apple Watch modellerine getirdiği tartışılmaz bir gerçek.

watchOS 5 Güncellemesini Alacak Apple Watch Modelleri

watchOS 5 güncellemesini alacak Apple Watch modelleri şu şekilde;

  • Apple Watch Series 1
  • Apple Watch Series 2
  • Apple Watch Series 3

Güncelleme ne yazık ki ilk nesil Apple Watch Series 0 için destek sunmuyor.

watchOS 5 Ne Zaman Çıkacak?

Apple, WWDC 2018’nin açılış konuşmasında duyurduğu watchOS 5’in bu sonbaharda yayınlanacağını açıklamıştı. 12 Eylül’deki Apple özel etkinliğinden altı ya da yedi gün sonra güncellemenin yayınlanmasını bekliyoruz.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar