Ana Sayfa Haberler Apple, iPhone 8 için Onarım Programını Duyurdu

Apple, iPhone 8 için Onarım Programını Duyurdu

0
Apple iPhone 8 Onarım Programı

Apple bugün, iPhone 8 için ücretsiz onarım programını başlattığını duyurdu. Bazı iPhone 8’de görülen ve logic board kaynaklı sorun, cihazın yeniden başlatılmasına, donmasına ve yanıt vermemesine neden oluyor.

Apple’a göre, iPhone 8’lerin çok küçük bir yüzdesinde ücretsiz onarım programı için uygun olan imalat kusuruna sahip logic board bulunuyor. Şirkete göre, etkilenen cihaz modelleri Eylül 2017 ile Mart 2018 arasında Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Makao, Yeni Zelanda ve ABD’de satıldı.

Apple, müşterilerin yeni onarım programında tamir edilebilecek bir iPhone 8’e sahip olup olmadığınızı kontrol edebilmeleri için seri numarası ile kontrol yapılabilen bir web sayfası oluşturdu. Müşteriler bu sayfa üzerinden cihazlarının program için uygun olup olmadığını kontrol edebilecek. Kontrol sayfasında buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sorun, iPhone 8 Plus veya diğer iPhone modellerini etkilemiyor. Bu yüzden ücretsiz bir onarım için uygun olan iPhone 8 modeline sahip olmak şart. Diğer modeller ücretsiz onarım programı için uygun değil.

Programla uygun bir cihazı olan müşteriler, bir Apple perakende mağazasından randevu alabilir, bir Apple Premium Reseller ile iletişime geçebilir. Apple, onarımların ülke veya satın alma bölgesiyle sınırlı olabileceğini, sorundan etkilenen müşterilerin bir onarım talebinde bulunmadan önce iPhone’larını iTunes veya iCloud’a yedeklemelerini tavsiye ediyor.

Ayrıca, çatlak ekran gibi sorunu olan cihazların program kapsamında değerlendirmeye alınabilmesi için öncelikle ekranının onarılması gerekiyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz