Ana sayfa » iPhone » iPhone X, iPhone SE ve iPhone 6s Satıştan Kaldırıldı!

iPhone X, iPhone SE ve iPhone 6s Satıştan Kaldırıldı!

0
PAYLAŞ
iPhone 6s ve iPhone SE

Apple, düzenlediği özel etkinlik ile üç yeni iPhone’unu duyurdu. 2018 model iPhone’ların duyurulmasıyla eski iPhone’ların kaderi de belli oldu. Apple, iPhone X, iPhone SE ve iPhone 6s’i satıştan kaldırdı.

Apple’ın etkinliği öncesi iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr ve diğer yeni aksesuarlarını Apple Online Store’a eklemek için mağazasını kapatmıştı. Mağazanın kapatılması sonrası yeni site haritası sızdırılmıştı. Site haritasında iPhone X, iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus yer almıyordu.

Lansmanın tamamlanmasından sonra Apple, online mağazasını açtı. Apple Online Store’un açılmasıyla iPhone 7, iPhone 8, iPhone Xs, iPhone Xr ve iPhone Xs Max’ın satışına devam edildiği görülüyor. Apple, yeni nesil iPhone Xs’in gelmesiyle selefi iPhone X’i ve iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satıştan kaldırdı.

Apple A9 Çipi

iPhone SE ve iPhone 6s, 2015 yılında tanıtılan aynı yongayı, A9 yongasını kullanıyordu. Bugün, iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus en düşük iPhone modelleri arasında yer alıyor.

iPhone 7’yi piyasaya sürdüğünde Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı satıştan kaldırması bekleniyordu, ancak şirket sürpriz bir adım atarak modelleri satıştan kaldırmamıştı.

iPhone SE’nin satıştan kaldırılması 4 inç form faktörü hayranları için hayal kırıklığı yaratabilir. iPhone SE ilk kez Mart 2016’da tanıtılmıştı ve sonrasında daha yüksek depolama kapasiteleriyle güncellenmişti, ancak performans iyileştirmeleri yapılmamıştı.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar