Ana sayfa » iPhone » 2018 iPhone’ların Kutusundan Standart 5W Güç Adaptörü Çıkıyor!

2018 iPhone’ların Kutusundan Standart 5W Güç Adaptörü Çıkıyor!

0
PAYLAŞ
2018 iPhone Xs Kutu

Apple’ın hızlı şarj özelliğini standart hale getirmek için 2018 iPhone’ların kutusunda 18W güç adaptörüne ve Lightning – USB-C kablosuna yer vereceği öne sürülüyordu. Müşteriler arasında bu yönde bir beklenti oluşmuştu. Ne yazık ki Apple’ın bu beklentiye cevap vermeyi reddettiği ortaya çıktı.

2018 iPhone’ların kutusundan standart 5W güç adaptörünün ve Lightning – USB-A kablosunun çıktığı ortaya çıktı.

iPhone XS, XS Max ve iPhone XR’nin kutusundan standart 5W güç adaptörünün yer alıyor olması tepki çekti. Çünkü yeni iPhone’ları hızlı şarj etmek isteyen kullanıcıların en düşük 18W güç adaptörü ve Lightning – USB-C kablosu almaları gerekiyor.

Apple 30 W USB-C Güç Adaptörü

Apple, 18W güç adaptörünün satışı yapmıyor. Apple’dan en düşük 30W güç adaptörünün satışını yapıyor ve fiyatı 429 TL. 1 metre Lightning – USB-C kablosunun fiyatı ise 149 TL. Üçüncü taraf aksesuarlar haricinde Apple’ın kendi güç adaptörünü ve şarj kablosunu kullanarak iPhone’unu hızlı şarj etmek isteyen kullanıcıların ödemesi gereken toplam tutar tam tamına 558 TL.

Hızlı şarj ile iPhone modelleri 30 dakikalık zaman dilimi içinde yüzde 50 oranında şarj edilebiliyorlar. iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR hızlı şarj özelliğine sahip. 2018 iPhone’larla birlikte iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’un da hızlı şarj özelliğini desteklediğini hatırlatalım.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar