Ana Sayfa Haberler iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’nin Pil Kapasitesi Ortaya Çıktı!

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’nin Pil Kapasitesi Ortaya Çıktı!

1
iPhone XS Pil Kapasitesi ve iPhone XR Pil Kapasitesi

Apple’ın yeni iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’nin içindeki pilin kapasitesi ortaya çıktı. Yasal düzenlemeler nedeniyle Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na cihazlarıyla ilgili bilgileri sunması gereken Apple’ın verdiği bilgiler yeni iPhone’ların pil kapasitesini ve RAM bilgisini resmi olarak ortaya koyuyor.

Daha önce iPhone XS, XS Max ve XR’nin RAM miktarlarını sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise yeni iPhone’ların içindeki pillerin kapasitelerinin resmi rakamlarını sizlerle buluşturuyoruz.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2018/09/14/yeni-iphone-xs-iphone-xs-max-ve-iphone-xr-kac-gb-ram-var/]

iPhone XS’in Pil Kapasitesi

iPhone XS’in içindeki pilin kapasitesi 2.658 mAh. Bu, XS’in pilinin iPhone X’dan yüzde 2 daha düşük kapasiteli olduğu anlamına geliyor. iPhone X’un içindeki pilin kapasitesi 2.716. Bununla birlikte, performans ve güç optimizasyonları sayesinde iPhone XS’in tam şarjda sunduğu pil ömrü iPhone X’dan 30 dakika daha uzun.

iPhone XS Max’ın Pil Kapasitesi

En büyük iPhone olma ünvanına sahip iPhone XS Max’in içindeki pilin kapasitesi ise 3.174 mAH. Bu, bir iPhone’daki en büyük pil kapasitesi. XS Max’in pil kapasitesi iPhone X’un pilinden yaklaşık yüzde 16,8 ve XS’in pil kapasitesinden yüzde 19,4 daha büyük.

Apple’ın paylaştığı teknik bilgilere göre, iPhone XS Max’in tam şarjdan sonraki sunduğu pil ömrü iPhone X’dan 1.5 saat daha uzun.

iPhone XR’nin Pil Kapasitesi

Son olarak iPhone XR, iPhone XS’den kabaca yüzde 8,3 daha büyük 2.942 mAh kapasiteli bir pile sahip. iPhone XR’nin pili, iPhone XS’in pilinden yüzde 10,6 daha büyük ve iPhone XS Max’in pilinden yüzde 7,3 daha küçük.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz