Ana sayfa » MacOS » Mac’ler için macOS Mojave Yayınlandı!

Mac’ler için macOS Mojave Yayınlandı!

3
PAYLAŞ

Apple, yaz dönemi boyunca geliştiriciler ve halka açık Beta Yazılım Programı kullanıcıları ile testlerini gerçekleştirdiği macOS Mojave güncellemesini uyumlu Mac’ler için yayınladı. Cupertino merkezli şirket, 12 Eylül’deki etkinliğinde en yeni macOS güncellemesinin çıkış tarihi olarak 24 Eylül’ü, yani bugünü vermişti. Beklenildiği gibi güncelleme şu anda herkese açık olarak kullanıma sunulmuş durumda.

macOS Mojave, macOS High Sierra’yı çalıştırabilen tüm Mac modelleri için tümüyle ücretsiz olarak sunulan oldukça önemli bir güncelleme konumunda. Güncellemeyi Mac App Store’un Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla hemen şimdi indirebilirsiniz.

macOS Mojave Yenilikleri Neler?

Apple, Mojave ile birçok favori macOS özelliğini elden geçirdi ve daha kullanışlı hale getirdi. Bunlarla birlikte birbirinden çarpıcı, oldukça kullanışlı birçok yeni özellik de macOS platformuna güncelleme ile dahil ediliyor.

macOS Mojave Koyu Mod

Mojave güncellemesinin öne çıkan en önemli özelliklerinden birisi hiç şüphesiz Açık veya Koyu tema arasında geçiş yapılabilmesini sağlayan Koyu Mod (Dark Mode) özelliği. Koyu Mod özelliğinin dışında gün boyunca güneşin konumuna göre değişen Dinamik Masaüstü özelliği ve birçok yeni masaüstü arka planı sunuluyor. Bir diğer önemli Mojave özelliği ise Belge Grupları.

Mojave ile Mac App Store tümüyle yenilendi. Tıpkı iOS platformunda olduğu gibi, macOS platformu için de oldukça kullanışlı bir uygulama mağazası kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Mojave güncellemesi Devamlılık Kamerası adında hem kullanışlı hem de bir o kadar ilginç bir özelliği beraberinde getiriyor.

Güncelleme ile ayrıca mevcut Finder, Göz At, Ekran Resmi, FaceTime özellikleri için oldukça önemli geliştirmeler yapıldı. Güncelleme ile sevilen üç iOS uygulaması Mac’lere geliyor; Borsa, Ev ve Sesli Notlar.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
3 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
ugurcan
ugurcan
2 years ago

bana herhangi güncelleme gelmedi ?

Buse
Buse
2 years ago

Güzel olmuş. Bilgi için teşekkürler

Ömer
Ömer
2 years ago

2017 MacBook Pro var güncellemeyi kontrol ediyorum ancak gelen giden yok?