Ana Sayfa Apple Apple, Shazam Uygulamasındaki Tüm Reklamları Kaldırıyor!

Apple, Shazam Uygulamasındaki Tüm Reklamları Kaldırıyor!

0
Apple Shazam

Apple, geçtiğimiz yıl Aralık ayında ön anlaşmaya vardığı müzik tanıma servisi Shazam’ı resmen satın aldığını duyurdu. Apple, satın aldığı müzik tanıma uygulamasının yakında tüm kullanıcılar için reklamsız olacağını açıkladı.

Apple Music’in Başkan Yardımcısı Oliver Schusser satın alımla ilgili açıklama yaptı;

Apple ve Shazam’ın birlikte uzun bir geçmişi bulunuyor. Shazam, App Store’da kullanıma sunulan ilk uygulamalardan biriydi ve her yerde müzik hayranları için favori bir uygulama haline geldi.

Müzik ve yenilik sevgimizle birlikte, ekiplerimizi bir araya getirmek, kullanıcılarla müzik keşfetmek, deneyimlemek ve eğlenmek için daha da iyi yollar sunmak adına heyecan duyuyoruz.

Shazam, şarkıları, müzik videolarını, TV şovlarını ve daha fazlasının isimlerini ve şarkı sözlerini tanıyabilen popüler bir hizmet. Popüler müzik tanıma servisinin iPhone, iPad, Apple Watch, iMessage ve Mac için uyarlanmış uygulamaları bulunuyor. iOS 8’den bu yana Siri ile tam entegre çalışıyor.

Apple, Shazam’ı geçtiğimiz yıl Aralık ayında satın almak istediğini medya kuruluşlarıyla paylaşmıştı. Apple, aylar sonra Avrupa Birliği Komisyonu’nun satın alımı onaylamasının ardından popüler müzik tanıma servisinin devralma işlemleri tamamladı.

Anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak TechCrunch’tan Ingrid Lunden’in edindiği bilgilere göre satın alımın Apple’a olan maliyeti 400 milyon dolar civarında.

Popüler müzik tanıma servisinin uygulaması Cuma günü iOS 12 için optimize edildi ve gelecekte önemli yeniliklerle güncelleme almaya devam edeceği kesin. Bu güncellemelerle atılacak en önemli adımlardan birisi de uygulama içi reklamların kaldırılacak olması.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz