Ana Sayfa Apple Apple ve Volkswagen Anlaştı: Araçlar Siri Uyumlu Oluyor

Apple ve Volkswagen Anlaştı: Araçlar Siri Uyumlu Oluyor

0
Apple ve Volkswagen Anlaştı: Araçlar Siri Uyumlu Oluyor

Apple ve Volkswagen, kullanıcılarını sevindirebilecek bir iş birliğine giderek WV Car-Net üzerinden çeşitli ayarları ve bilgileri görebilme imkanı sunacak.

Daha öncesinde de isimleri beraber anılan markalar olan Apple ve Volkswagen, iOS kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunuyor. Bunlar arasında Siri ile aracın kilidini açma ya da kapatma, alarmı kapatma ve depodaki yakıt miktarını görme gibi özellikler var. Yakıtın tam miktarından ziyade aracın ortalama kaç kilometre daha kullanılabileceği görülebilecek.

Volkswagen’ın elektrikli araçlarına sahip kullanıcılar, Siri ile beraber araçlarının şarj dolumunu başlatıp bunu durdurabilecek. Bunun yanı sıra araçlarındaki buz çözücü gibi çeşitli özellikleri de aktif edebilecekler. Hatta araç içi sıcaklık da ayarlanabilen özellikler arasında.

Bütün Volkswagen kullanıcılarının ücretsiz olarak erişemeyeceği uygulama, aylık ödeme gerektirecek. Yani Apple Music ya da iCloud hizmeti gibi aylık olarak para ödemeniz gerekecek. Uygulamanın bir diğer avantajının ise aracı işaretleyebilme olduğu belirtiliyor.

Şirketin uygulamasının çalışabilmesi için cihazda iOS 12’nin yüklü olması gerekiyor. Bunun da sebebi yeni iOS ile gelen Shortcuts (kısayollar) özelliği. Zira uygulamanın kullanılabilmesi için bu gerekli.

Uygulamanın şu an için firmanın hangi modellerinde kullanılacağı konusunda ise net bir bilgi mevcut değil. Ancak ilk olarak elektrikli modellerde göreceğimiz söylentiler arasında.

Bu uygulamanın kısa vadede çok da anlam ifade etmediği ancak uzun vadede hayatı kolaylaştıracağı belirtiliyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz