Ana Sayfa Apple iOS 12.1.1 ciddi sorunlarla geldi!

iOS 12.1.1 ciddi sorunlarla geldi!

1
iphone xs çıkış tarihi

Geçtiğimiz hafta Apple, iOS 12.1.1 güncellemesini kullanıcılara sunmuştu fakat beta sürümü test raporlarındaki olumsuzluk birçok kullanıcıyı etkiledi. Yeni güncelleme ile iPhone şebeke sorunları ile gündeme geldi!

iOS 12.1.1 şebeke sorunu ile iPhone kullanıcılarını mağdur etti!

Güncelleme ile en son iOS yapısı, Face Time için kullanılan kamerayı ters çevirme ve yine tek bir dokunuşla sohbet etme gibi basit ama işlevsel özellikleri bünyesine katmıştı. Şimdi ise bazı bölgelerdeki iPhone kullanıcılarının, güncellemenin ardından hem şebeke hem de mobil veri bağlantılarında sorun yaşadığı ortaya çıktı.

Güncellenen bazı cihazlarda mobil veriye ulaşılamıyor ve Wi-Fi olmadan internete bağlantı sağlanamıyor. Bazıları tamamen şebekeye bağlanamıyor ve cihazı herhangi bir şekilde aktif kullanamıyor. Son olarak bir kesim ise bazı uygulamalarda mobil verisini kullanabilirken bazı uygulamalarda mobil veri aktif görünmesine rağmen işlem yapamıyor.

Kullanıcılara göre, genellikle Google uygulamalarında  herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Çözüm konusunda ise, taşıyıcı ayarlarını güncelleyerek ve yeniden başlatmayı başararak sorunu çözemediklerini belirten kullanıcılar yeni güncelleme için acele edilmesini istiyor. Asıl sıkıntılı durum ise Apple zaten bu problemi biliyordu çünkü iOS 12.1.1 beta test cihazları tarafından rapor edilmişti ve birçok şebeke testini geçememişti!

iPhone‘unuzu henüz iOS 12.1.1 sürümüne güncellemediyseniz, Apple‘ın bir düzeltme göndermesini beklemenizi tavsiye ederiz. Ülkemizde çok görünmeyen bir sorun olsa da her ihtimale karşın biraz beklemekte fayda var.

Peki, siz iOS 12.1.1 güncellemesini yaptıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştınız mı?


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
Avni
Avni
3 years ago

İphone 8 plus ta herhangi bir problem yaşamadım. Sadece nezamandır devam eden Bluetooth simgesi hala çıkmıyor.