Ana Sayfa Apple iPhone XR satışları nasıl gidiyor?

iPhone XR satışları nasıl gidiyor?

0

Geçtiğimiz ay Türkiye’de de resmi olarak satışa sunulan iPhone XR satışları hakkında önemli bir rapor yayınlandı. Yayınlanan rapor ile birlikte, uygun fiyatlı iPhone olarak lanse edilen XR‘ın satışlarının ne durumda olduğu gözler önüne serildi. İşte, detaylar!

Kullanıcıları kandırma iddiasıyla Apple’a dava açıldı!

iPhone XR satışları ne durumda?

Apple hakkında yapmış olduğu analizlerle tanınan Ming-Chi Kuo tarafınca paylaşılan verilere göre, iPhone XR‘a olan ilgilinin beklenenden  daha da az olduğu görülüyor.

Apple cephesinde de bir hayli hayal kırıklı yaratan iPhone XR‘a karşı olan ilginin beklenenlerden daha az olması, şirketin planlarını da alt üst etmiş durumda. Kuo‘nun raporuna göre, iPhone XR‘ın önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde sevkiyatlarında toplamda yüzde 20‘lik bir düşünün yaşanacağı belirtiliyor.

iPhone XR satışları

Söz konusu bu düşün sonrasında, daha önceden2019′un ilk çeyreğinde 55-60 milyon adet satması beklenen iPhone XR‘ın yeni yayınlanan raporlarda toplamda 38 ila 40milyon adet satacağı belirtiliyor. Tüm bunların haricinde ise, genel bir değerlendirmede de bulunan Kuo, XR satışlarının 2018′in sonunda doğru 200 milyon barajın aşacağını müjdeledi.

Önümüzdeki yıl hakkında da önemli detaylar paylaşan ünlü analist, XR satışlarının 2018 yılına kıyasla yüzde 10 daha düşük olacağını da belirtti. Böylece, yaşanılacak olan yüzde 10‘lük düşüş ile beraber XR‘ın2019 yılı içerisinde toplamda 194 milyon adet satması ön görülüyor.

Apple iPhone XR satışlarını yükseltmenin yollarını arıyor!

Apple, iPhone XR satışlarında yaşadığı düşük satış rakamlarını telafi etmek için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Şirketin belirlediği yüksek fiyat politikasından dolayı, modellerin satışlarında beklenenin de altında bir durum söz konusu. Bu durumun önüne geçebilmek için şirket, bir takım pazarlama tekniklerine ve reklamlara başvuruyor.

Apple, XR sayfasında yaptığı güncelleme ile birlikte cihazda bulunan yenilikleri daha büyük bir şekilde vurgulamaya başladı. Temel özellikleri açıkladıktan sonra, Face ID ve A12 yongasının hızı gibi yenilikleri daha önemli bir şekilde belirtiyor. Pazarlama teknikleri içinse, biraz ağır olduğu söylenebilir.

iPhone XR satışları

Şirket, Apple Store uygulamasında bir takım reklam uygulamalarını da sıkça kullanmaya başladı. Açılır bildirimler, sınırlı zaman dilimi teklifleri ve ana sayfada sürekli artan çekişmeler gibi pazarlama faaliyetleri ile oldukça dikkat çekiyor. Bu yeni tasarım ve reklam özellikleri şu an için Apple ABD bölgesinde, ve X kullanıcıları için gözükmekte.

iPhone XR özellikleri nasıl ?

Ekran: 6,1 inç Liquid LCD ekran, Yüzde 79 ekran-kasa oranı, 828 x 1792 piksel – 326 ppi
Boyut ve ağırlık: 150.9 x 75.7 x 8.3 mm – 194 gram
İşlemci: Apple A12 Bionic (2×2.5 GHz Vortex + 4×1.6 GHz Tempest)
Grafik Birimi: 4 çekirdekli Apple GPU
RAM: 3 GB RAM
Depolama: 64 / 256 / 512 GB
Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5, NFC
Ana Kamera: 12 Megapiksel f/1.8, 26mm, 1/2.55 inç sensör, OIS, [email protected] FPS,
Ön Kamera: 7 Megapiksel, f/2.2, 32mm
Pil: 2942 mAh

YouTube video


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar