Ana Sayfa Haberler Yeni iPhone’larda hoparlöre alternatif gelebilir!

Yeni iPhone’larda hoparlöre alternatif gelebilir!

0

Apple’ın iPhone X’in ardından iPhone XS serisinde aynı tasarımı kullanması ve donanımsal farklılıklar dışında kullanıcılara büyük yenilikler sunulamaması 2019 iPhone modelleri için beklentiyi artırdı. Bu yıl tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinde tasarımsal açıdan ne tür farklılıklar sunulacağı bilinmezken iddialar heyecan veriyor.

Geçtiğimiz günlerde Steve Wozniak, Apple’ın katlanabilir iPhone konusunda geç kaldığını açıklarken, bu konuda bir adım atılıp atılmayacağına dair net cevap vermedi. Bu kez ise LG G8’de yer alan bir teknolojinin benzeri Apple tarafından patentlendi.

Apple ekranı hoparlör olarak kullanabilir!

MWC 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen amiral gemilerinden LG G8 ThinQCrystal Sound OLED teknolojisine ev sahipliği yapıyor. Bu teknoloji sayesinde OLED ekran adeta bir amplifikatör olarak kullanılarak telefon görüşmelerinde ses düzeyi artırılıyor. Yani ekran titreşimler sayesinde aynı zamanda bir hoparlör görevi görüyor.

Apple ise ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yaptığı başvuru kapsamında LG Crystal Sound ile benzer şekilde ekranın hoparlör olarak kullanılmasını sağlayan bir teknolojinin patentini aldı. En çok merak edilen konu ise bu teknolojinin Apple tarafından ileri taşınıp taşınmayacağı.

Apple ekranı hoparlör olarak kullanabilir!

LG’nin geliştirdiği teknoloji sayde telefon görüşmeleri gibi düşük ses seviyelerinde işe yarıyor. Hoparlör ile müzik dinlemek gibi yüksek ses seviyelerinde ekran sayesinde bir artış elde edildiğini söylememiz pek mümkün değil.

Tabi, patentin alınması bu teknolojinin mutlaka kullanılacağı anlamına gelmiyor. Teknoloji devleri tarafından yıllar önce alınan ancak gerçeğe dönüştürülmeyen yüzlerce patent var. Ancak, LG’nin bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmesi Apple’dan bir karşılık gelme ihtimalini güçlendiriyor.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar