Ana Sayfa Apple iOS 13 güncellemesi alamayacak iPhone’lar belli oldu!

iOS 13 güncellemesi alamayacak iPhone’lar belli oldu!

1

Apple’ın yeni iOS güncellemesi pek çok kullanıcı tarafından heyecanla bekleniyor. Özellikle karanlıkmoddesteği ile sık sık gündeme gelen iOS13, beraberinde pek çok yeniliği de getirecek. 3-7 Hazirantarihleri arasında gerçekleşecek olan WWDC 2019etkinliğinde tanıtılması beklenen iOS 13 sürümüyle alakalı yeni gelişmeler, bazı kullanıcıları üzebilir. iOS 13 güncellemesi hangi iPhone modellerine verilecek?

iOS 13 güncellemesi alacak modeller belli oldu!

Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama gelmese de, güvenilir kaynaklar önemli bazı modellerin iOS 13 güncellemesine kavuşamayacağını aktardı. İnternete düşen sızıntılara göre iPhone 5c, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6Plusve iPhone 6SmodelleriiOS 13 güncellemesialmayacak modeller arasında bulunuyor. Bu modellerin dünya genelinde oldukça yoğun kullanıldığını düşünürsek, Apple’ın yeni bir yükseltme için stratejik bir hamlesi de olabilir.

haftanın en iyi iOS uygulamaları / iOS 13 güncellemesi

Daha önceki yükseltmelerde, yükseltmeyi almayan modellerin sayısı genelde daha az oluyordu. Apple’ın bu modellere verilecek güncellemeyi kesmesinin bir diğer sebebi de, işletim sisteminin duyduğu performansgereklilikleriolabilir. Bununla birlikte bu bilgilerin şu an için resmi olmadığını ve değişebileceğini de hatırlatalım.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz