Ana Sayfa Apple Kendine uygulamalar ile zaman yarat!

Kendine uygulamalar ile zaman yarat!

0

Apple’a özel tasarlanmış uygulamalar ile işlerimizi oldukça kolay halledebiliyoruz. Gün içerisinde işten kalan zamanlarımızda da Apple uygulamalar tekrar yanımızda oluyor ve uygulamalar ile bize birçok yeni deneyim sunmaya devam ediyor.

Hobilerine zaman yarat!

Apple‘ın “Hobi edin, hayatına renk kat!” mottosu ile yola çıkılan birçok uygulama var. Herkesin isteğine ve tarzına göre App Store üzerinden uygulama bulmak mümkün.

Yeni hobi arkadaşları mı arıyorsun?

Meetup uygulaması aynı ilgi alanlarına sahip insanların oluşturduğu hobi kulüplerinden oluşuyor. Normalde tanışamayacağın arkadaşlar edinerek hobilerini uzmanlaşacağın yeteneklere dönüştürmek için harika bir ortam yaratıyor. Yeni bir dil öğrenmekten fitness’a, yemek yapmaktan sanata kadar farklı ilgi alanlarına göre önerilen kulüpler arasından seçimini yaparak programları takip edebilirsin.

Spor yap, mutlu ol!

Araştırmalara göre spor, beyinde endorfin hormonunun salgılanmasını sağlayarak olumlu duyguları destekliyor. Pacer Pedometer&Step Tracker uygulaması spor yapmaya hevesli olanların ilk adımı atmasına destek oluyor. Kişisel özelliklerini kaydederek seçenekler arasındaki egzersizlerin doğru formlarını gösteren videolar sayesinde spora yeni başlayanlar daha rahat alışkanlık haline getirebilecekler. Ayrıca sosyal bir yön de dahil etmek isteyenler için arkadaşlarına meydan okuyabilir ve kendinizi motive edecek hedefler belirleyebilirsiniz.

Müzik yeteneklerini keşfet

Boş zamanlarında yeni bir müzik aleti çalmayı da öğrenebilirsin. Mesela Monster Chords uygulaması ile ukulele öğrenmek mümkün, üstelik çocuklar için hazırlandığı için dersleri takip etmek de çok kolay. Her gün 1 saat pratik ile daha detaylı dersler ile gitar çalmaya başlayabilirsin.

Uygulamalar tabii ki bunlarla sınırlı değiller!

Benim hiç vaktim yok diyorsanız, iPhone’unun “Ekran süresi” özelliğini kullanarak telefonunuzdaki hangi uygulamalarda ya da web sitelerinde ne kadar vakit geçirdiğinizi, gün içerisinde telefonunuzu kaç defa açtığınızı, kaç bildirim aldığınızı görebilirsiniz.

Bu özellik sayesinde hem gün içerisinde, hem de haftalık kullanımızını kategori ve uygulama bazında saatlik olarak görebilirsiniz. Kim bilir belki de aradığınız zamanı yaratmak için bu bilgiler size faydalık olacak ve içlerinden sınırlamak istediğiniz, oyun, sosyal medya vb gibi uygulamalar bulabilirsiniz. Uygulamalara sınırlamalar getirebilir, ve arta kalan zamanda hobinize odaklanabilirsiniz.

Ayrıca Atıl Süre özelliği sayesinde hobinizle başbaşa kalmak istediğiniz anlarda uygulamaları yada bildirimleri engelleyebilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz