Ana Sayfa Apple Apple yeni patent ile çok farklı bir alana yönelecek!

Apple yeni patent ile çok farklı bir alana yönelecek!

0

Apple iPhone 7 ve sonrası modellerde suya ve toza dayanıklı bir tasarıma yer vermişti. iPhone XS ve XS Max modellerinde IP68 sertifikası bulunuyorken, diğer modellerde ise IP67 sertifikası bulunuyor. Bu sayede söz konusu modellerle su altı çekimleri yapmanız mümkün. Görünüşe göre Apple da bu durumun üstüne düşme kararı verdi. Apple yeni patent ile birlikte su altı fotoğrafçılığını ileri seviyelere taşımak istiyor.

Apple yeni patent ile çok farklı bir alana yönelecek!

Yeni patentle birlikte iPhone modellerinin su altı fotoğrafçılığı ileri seviyelere taşınacak. Patentte gözüktüğü kadarıyla su altı çekimleri için en uygun ayarlar, eksensörler ile tanımlanıp ayarlanacak. Renk kaymaları, derinlik, basınç ve ışık miktarını algılayan sensörler, kullanıcılar için en uygun ayarları otomatik olarak düzenleyecek. Bu sayede önceki modellerde çok verimli olmayan su altı çekimleri, daha uygun ve kaliteli bir hale gelecek.

iPhone 11 su altı modu / Apple yeni patent

Geçtiğimiz aylarda Apple, su altında ekran kullanımı için de patent başvurusunda bulunmuştu. Su altında ekranı kullanmak mümkün olmadığından işlemleri fiziksel tuşlarla yönetmeniz gerekiyor. Bu durumun da önüne geçmek isteyen Apple, su altında kullanılabilen ekran için ayrı bir patent almıştı. Şimdilik bu gelişmelerin yalnızca bir patentten ibaret olduğunu hatırlatalım. Bu yeniliklerin iPhone modellerine ne zaman yansıyacağına yönelik bir bilgi, şu an için bulunmuyor.

Apple gelecek için neler planlıyor?

Son yıllarda tanıtılan iPhone modelleri, kullanıcıların isteklerini karşılayamamış ve diğer markalarda bulunan özelliklerle karşımıza çıkmıştı. Gelen son haberler ve duyumlara göre Apple’ın bu konuya bir cevap vereceği kesinleşmiş gibi.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz