Ana Sayfa Apple iPhone satışları düşmeye devam ediyor

iPhone satışları düşmeye devam ediyor

0
iPhone XR satışları

Apple, bu ayın sonunda ikinci çeyrek karlarını mali olarak rapor edecek. Bu rapordan önce, analistler ikinci çeyrek iPhone öngörülerini yayınladılar. iPhone satışları düşüş göstermeye devam edecek gibi görünüyor.

iPhone satışları beklenen etkiyi yaratmadı

Bir medya araştırma ve mali rapor analiz şirketi olan OTR Global, bugün 2019 yılının ikinci çeyreğinde Apple’ın 37 milyon ile 42 milyon iPhone satacağını öngören bir yatırımcı raporu yayınladı. Wall Street analistleri ise farklı bir raporda 40 ile 45 milyon adet arasında iPhone satışını öngören bir yazı yayınladı. Konu ile ilgili Street Insider’da bir yatırımcı notu paylaştı. Not, Wall Street analizine benzer rakamlara sahip.

iPhone Xs ve Xs Max’in Merakla Beklenen Türkiye Fiyatı Açıklandı!

OTR Global, Apple’ın beklentilerin altında satış yapacağını, bunu saptamak için Çin’li 18 tedarik zinciri şirketi ile anket yaptıklarını belirtti. Firma, “Yeni iPhone XR ve iPhone XS ne yazık ki beklentinin altında kaldı.” dedi.

Apple, 2016 yılından beri adet bazında ürün satış rakamı vermekten kaçınıyor. Bu nedenle analizlerin doğruluğunu ölçmek imkansıza yakın olacak. Apple bu çeyrekte, geçen çeyreğin beklenenden düşük çıkması sebebiyle, rakamlarını gözden geçirmek zorunda kalmıştı. Şirket ilk çeyrekte;

55 milyar dolar ile 59 milyar dolar arasında net gelir

Yüzde 37 ile yüzde 38 arasında brüt kar marjı

8,5 milyar dolar ile 8,6 milyar dolar arasında faaliyet gideri

300 milyon dolarlık diğer gelir

Yüzde 17 vergi oranı

rakamlarını açıklamıştı.

Apple, 2 Nisan 2019‘a kadar olan net kazancını 30 Nisan 2019‘da bildirecek. Yatırımcı ilişkileri web sitesinde raporlarını canlı olarak yayınlayacak.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar