Ana Sayfa Apple Apple WWDC19 hakkında bilinen her şey

Apple WWDC19 hakkında bilinen her şey

0

WWDC Apple’ın takvimindeki en büyük etkinliklerden biridir. WWDC19 hakkındaki bilmeniz gereken her şeyi sizler için bu yazımızda derledik.

WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) Apple’ın geliştiriciler ve uzmanlar için hazırladığı bir etkinliktir. Konferans, Apple’ın yeni yazılım ürünlerini tanıtmasıyla başlar. Ve ardından konferans, fuar şeklinde devam eder.

WWDC19’un açılış konuşması Mac, iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV’de çalışan yazılımlara yönelik güncellemelerle başlayacak. Bazı donanım ürünleri de WWDC19’da tanıtılabilir. En son WWDC17’de HomePod kullanıcıların deneyimine sunulmuştu.

Bu makalede, WWDC19 hakkında bilinen her şeyi size aktaracak, bazı raporlar hakkında bilgiler vereceğiz.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/04/17/iphone-8-benzeri-bir-telefon-geliyor/]

WWDC19 tarihi ve saati

WWDC19, 3-7 Haziran tarihleri arasında San Jose’deki McEnergy Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinlik yaklaşık bir hafta sürecek ve geliştiriciler için atölye çalışmaları, ağ oluşturma etkinlikleri olacak. İlk gün yaklaşık iki saat açılış konuşması olacak ve bu konuşmada yeni yazılım ürünleri tanıtılacak. Bu Türkiye saati ile saat 20.00 ile 22.00 arasında gerçekleşecek.

WWDC 19 nasıl izlenir?

WWDC 19 konuşmasını Apple, kendi web sitesinden canlı olarak yayınlayacak. Konuşma beklendiği üzere İngilizce olacak ve dilimize çevirisi yapılmayacak.

Açılış konuşmasında önemli Apple yenilikleri duyurulacak ve bunlar eş zamanlı olarak Apple’ın Web sitesinden yayınlanacak.

WWDC19’da neler tanıtılacak?

WWDC19 geliştiriciler için olacağından, ana odak yazılımlar olacak. Geliştiriciler için Apple’ın ürünlerine geliştirdiği işletim sistemleri tanıtılacak ve bu yazılımlar beta olarak geliştiricilere sunulacak. WWDC19’da dört ana büyük gelişmenin yaşanması bekleniyor.

iOS 13

iOS 13 için beklentiler oldukça büyük. Beklenenler arasında Apple’ın bir önceki güncellemede macOS’e getirdiği karanlık modu, Apple’ın TV+ hizmetinin uygulaması ve geliştirilmiş bildirim çubuğu var. Bunlar dışında iOS 13 ile birlikte bir çok özellik kullanıcıları bekliyor olacak. Bunlarla ilgili çıkan haberleri, sizlerle fırsat buldukça paylaşıyoruz.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/04/17/arkadaslarimi-bul-ve-iphoneu-bul-birlesiyor/]

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/04/15/ios-13-yepyeni-ozellikler-ile-gelecek/]

macOS 10.15

macOS 10.15 ile beklenen en büyük özellik iPad ve Apple Watch entegrasyonları olacak. Güncelleme ile birlikte iPad’i ikinci bir Mac ekranı olarak kullanabileceğiz. Ayrıca Apple Watch kullanıcıları artık uygulama satın alırken de saatlerini kullanabilecekler. Bunun dışında küçük, büyük bir çok iyileştirme bekleniyor.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/04/18/macos-10-15-ile-onemli-ozellikler-geliyor/]

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/04/16/ipad-mac-icin-ekran-gorevi-gorecek/]

watchOS 6

watchOS 6 ile birlikte uyku izleme modunun geleceği konuşulmakta. Ayrıca ne kadar doğrudur bilinmez lakin, üçüncü parti saat arayüzü desteğinin de gelebileceği konuşuluyor. Bununla beraber cihazlar kararlı çalışma konusunda daha iyi olacaklar.

tvOS 13

tvOS 13 ile birlikte Apple TV+ hizmetine odaklanılması beklenmekte. Size benzersiz bir TV deneyimi sunmak isteyen Apple, TV cihazında yeni hizmeti TV+ üzerinde çalışacak.

Apple, WWDC’de geçmişte neler duyurdu?

WWDC18 – macOS Mojave, iOS 12, watchOS 5, tvOS 12

WWDC17 – macOS High Sierra, iOS 11, watchOS 4, tvOS 11, iPad Pro, iMac Pro, HomePod

WWDC16 – macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3, tvOS 10

WWDC15 – macOS El Capitan, iOS 9, watchOS 2, Apple Music

 


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar