Ana Sayfa Apple Apple Watch Series 4 ödül aldı

Apple Watch Series 4 ödül aldı

0
Apple Watch Series 4 LTE

Bu yıl yirmi beşincisi düzenlenen Ekran Endüstrisi Ödülleri’nin kazananı belli oldu. Ödülü kendi dalında kazanan ürün Apple Watch Series 4 oldu.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/05/08/airpods-3-ile-ilgili-yeni-bilgiler-geldi/]

Apple Watch Series 4 en iyi ekrana sahip!

Apple’ın en çok satan ürünlerinin başında gelen Apple Watch Series 4; pratik olmasının yanında, teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Bu yıl yirmi beşincisi düzenlenen Ekran Endüstrisi Ödülleri’nde Bilgi Ekranı Derneği (The Society for Information Display) yılın en iyi ekranına sahip cihazını seçti.

Ödüle layık görülen ürün ise Apple Watch Series 4 oldu. Oldukça yenilikçi özelliklere sahip olduğu vurgulanan ekran bilindiği üzere OLED teknolojisini kullanıyor.

Series 4 bir önceki nesile göre yüzde 30 daha fazla ekran alanı sunarken, bunu neredeyse aynı kasa boyutu içerisinde yapıyor.

Söz konusu ödül sadece 2019 yılını değil, 2018 yılını da kapsıyor. Böylece Apple Watch Series 4 son iki yıl içerisindeki en iyi ekrana sahip cihaz olmuş oluyor.

Apple Watch Series 4 özellikleri

Apple Watch Series 4, genel olarak önceki Apple Watch’larla aynı form faktörünü koruyor, ancak 40 mm ve 44 mm kasa boyutlarıyla önceki modellerden ayrılıyor.

40 mm’lik Apple Watch 4, 38 mm’ye kıyasla yüzde 30 daha büyük ekran boyutu sunuyor. 44 mm’lik Apple Watch 4 ise 40 mm’ye kıyasla yüzde 32 daha büyük ekran boyutu sunuyor.

Apple Watch Giyilebilir

Apple Watch Series 4, sekiz komplikasyona kadar destek sunan yeni saat kadranı ile geliyor. Yeni saat kadranıyla kullanılmak üzere birçok yeni komplikasyon sunuluyor.

Cellular özellikli Apple Watch Series 4’ün Digital Crown’unda ince bir kırmızı halka yer alıyor. Bu kırmızı ince halka, modelin Cellular özellikli olduğunun fark edilmesini sağlıyor.

Cellular özellikli Apple Watch Series 3’ün Digital Crown’unda ise kırmızı bir nokta bulunuyordu. Apple, bu kırmızı noktayı ince halka haline getirerek görünümü daha hoş hale getirmiş.

Hücresel bağlantı için bütünleşik elektronik SIM kullanılıyor. Ekranın kendisi LTE ve UMTS için anten görevi görüyor.

Apple Watch Series 4 Kış Saati

Apple Watch 4’ün Digital Crown’unun hemen altında ek bir mikrofon yer alıyor.

Apple Watch Series 4, yeni çift çekirdekli 64 Bit S4 işlemcisi ile oldukça yüksek performans ve pil verimliliği sunuyor. S4 işlemcisi halefine göre 2 kat daha hızlı. Bluetooth ve Wi-Fi içinse yeni W3 çipi sunuluyor.

Yükseltilen ivmeölçer ve jiroskop, 8 kat daha hızlı örnekleme ve 32 g-kuvvetine kadar sunduğu destek ile 2 kat daha dinamik aralığa sahip.

Her türlü egzersiz için kullanıcısına eşlik edecek ve destek sağlayacak olan Apple Watch 4, 50 metre suya dayanıklı tasarım, yerleşik GPS, gelişmiş kalp atış hızı sensörüyle geliyor. Saat, “Proaktif Sağlık İzleyicisi” özelliği sayesinde sizi sürekli takip ediyor.

Saatin arkasında yeni bir elektrokardiyogram (EKG) sensörü yer alıyor. Apple, bu sensörün tüketicilere doğrudan sunulan ilk EKG ürünü olduğunu söylüyor. Apple, EKG sensörü için FDA onayı aldığına ise ayrıca vurgu yapıyor. FDA, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı, gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bir büro.

Apple Watch Series 4’ün yeni ivmeölçer ve jiroskop sensörleri sayesinde düştüğünüzü algılayabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda saatiniz yardım çağırabilmeniz için Acil SOS uyarısını etkin hale getiriyor. Dilerseniz bu uyarıyı kapatabiliyorsunuz. 1 dakika boyunca tepki vermemeniz durumunda ise acil durum araması otomatik olarak gerçekleşiyor. Ayrıca acil durumda mesaj gönderilmesi için belirlediğiniz kişilere mesaj gönderiliyor.

Apple, yeni akıllı saatinin pil ömrü ile tüm gün kullanıcılarına eşlik edebileceğini söylüyor. Saatin genel kullanım için pil ömrü 18 saat. Dışarıda yapılan egzersizler için ise sunulan pil ömrü 6 saat.

Apple Watch Series 4, Gümüş, Uzay Grisi ve Altın renk seçeneğiyle ve birçok yeni kayış ve kordon ile geliyor. Altın rengi paslanmaz çelik kasa ile sunulacak. Nike ve Hermès modelleri de yolda.

Apple Watch Modern Tokalı

Her ne kadar kasa boyutları değişsede önceki nesil saatlere ait kayış ve kordonları Apple Watch Series 4’de kullanmaya devam edebileceksiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz