Ana Sayfa Haberler Steam Link iOS ve Apple TV için çıktı

Steam Link iOS ve Apple TV için çıktı

0

Valve’ın sahibi olduğu Steam Link uygulaması iOS ve Apple TV cihazlar için yayınlandı. Valve uygulama ile ilgili “Masaüstü oyun deneyimini iPhone ve iPad’inize getiriyoruz.” dedi.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/05/12/haftanin-ios-oyunlari-12-mayis-2019/]

Steam Link uygulaması iOS ve Apple TV için çıktı

Valve geçen yıl Steam Link uygulamasını iOS cihazlar için çıkarmış, ancak uygulama Apple tarafından reddedilmişti. Apple yaptığı açıklamada uygulamanın “uygulama içi satın alım” kurallarını ihlal ettiğini belirtmişti.

Bunun ardından çeşitli düzenlemeler yapan Steam, uygulamayı tekrardan App Store’a sundu. Uygulama Apple tarafından kabul edildi ve bugün yayınlandı. Artık iPhone, iPad ve Apple TV cihazlarınızdan Steam kütüphanenizde bulunan oyunları oynamanız mümkün olacak.

Valve uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada: “Link uygulaması, masaüstündeki oyunlarınızı iPhone, iPad ve Apple TV cihazlarınıza getirir. Telefonunuzu bir MFI veya Steam Controller ile eşleştirin, aynı yerel ağda bulunan bir Steam hesabına bağlanın ve oyun oynamanın keyfine varın.” ifadelerini kullandı.

Bir MFI kontrolcüsü veya Steam Controller haricinde de gereksinimler isteyen uygulamanın temel gereksinimleri ise şöyle:

  • iOS 10 ve üstü kullanan bir iPad veya iPhone
  • Steam çalıştıran bir bilgisayar
  • iOS cihazı ile Steam hesabının aynı ağı kullanması

En iyi performans için önerilen sistem gereksinimleri ise şöyle:

  • 5GHz destekli bir router
  • 10 Mbps stabil internet bağlantısı
  • iOS cihazın 5GHz destekli ağa bağlanması
  • iOS cihaz ile yönlendiricinin yakın olması

Steam Link App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz