Ana Sayfa Öne Çıkanlar Apple’a yön veren isim Apple’dan ayırılıyor!

Apple’a yön veren isim Apple’dan ayırılıyor!

0

iPhone’lar başta olmak üzere birçok üründe imzası bulunan ve en önemli isimlerinden birisi olan Jony Ive şirketten ayrılıyor.

iPad, Apple Watch ve Mac dahil olmak üzere tüm Apple ürünlerinin tasarımında büyük emeği olan Ive, 30 yıldır Apple’da çalışıyordu.

Apple’ın baş tasarımcısı Jony Ive, LoveFrom isimli şirketi kuracak!

Kendi şirketini kurmak üzere bu yılın sonlarına doğru Apple’dan ayrılacak olan Ive bağlarını tamamen koparmayacak. Ive’ın şirketten ayrılacağı, doğrudan Apple tarafından yayınlanan bir basın bildirisi ile duyuruldu ve basın bildirisinde LoveFrom isimli şirketin en büyük müşterilerinden birisinin Apple olacağı belirtiliyor.

Uçak ve mobilya tasarımı gibi alanlarda oldukça ünlü olan endüstriyel tasarımcı Marc Newson’un, LoveFrom isimli şirketin bir diğer ortağı olacağı açıklandı. Ive’ın boşalan koltuğuna kısa vadede yeni birisinin getirilmeyeceği belirtiliyor.

Apple'ın baş tasarımcısı Jony Ive, LoveFrom isimli şirketi kuracak!

Apple CEO’su Tim Cook basın bildirisinde Jony Ive’ı tasarım dünyasında tekil bir figür olarak tanımlıyor. Buna ek olarak şirketten ayrılacak olmasına rağmen ilişkilerin devam edeceğini vurguluyor.

Jony Ive ise neredeyse 30 yıl boyunca sayısız projeye imza attıklarını ve eşi benzeri olmayan bir tasarım ekibi ile çalışmaktan gurur duyduğunu belirtiyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz