Ana Sayfa Apple Apple, Başkan Trump’ın kapısını çaldı

Apple, Başkan Trump’ın kapısını çaldı

0

Donald Trump’ın son dönemlerde ABD Ticaret Yasası’nda yaptığı değişiklikler teknoloji şirketlerini zorlamaya başladı. ABD Başkanı’nın kapısını son çalan şirket ise Apple oldu.

Apple Trump’dan özel isteklerde bulundu

Apple, Trump yönetiminden, son zamanlarda yayınlanan ABD Ticaret Yasası’nda yer alan 15 bileşenin ithalat tarife ve vergilendirmesinin dışında tutmasını istedi.

Tim Cook ve Donald Trump geçtiğimiz gün bir araya geldi

Parçalarını Çin’de üreten Apple’ın yüzde 25 ithalat vergisinden muaf tutulması istediğinin yer aldığı kaynaklara göre güç kaynağı ünitesi, paslanmaz çelik yapı koruması, devre kartları ve tamamlanmış Magic Mouse ve TrackPad gibi parçaların ithalatı için vergi muafiyeti istiyor.

Açıklamada hangi ürünün bu bileşenleri içerdiği belirtilmiyor. Ancak bu yıl Tim Cook’un açıkladığı  5,999 dolardan başlayarak satışa sunulan yüksek kaliteli ve maliyetli bir bilgisayar olan Mac Pro parçaları için istendiği tahmin ediliyor.

Mac Pro’nun önceki modelleri ABD’de üretilmişti. Ancak bu yılın başlarında Çin’de üretileceğine dair önemli bilgiler var. Tim Cook cephesinden ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yok. Başkan Trump’ın Apple’ın istekleri hakkındaki tutumunu ilerleyen günlerde açıklaması bekleniyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz