Ana Sayfa Apple Apple, Netflix’i hedef alıyor!

Apple, Netflix’i hedef alıyor!

1

Dün çıkan haberlerde Apple’ın video yayın servisi Apple TV Plus için kasım ayını işaret ettiği ortaya çıkmıştı. Ayda 9.99 dolar gibi bir etikete sahip olacak servis, muhtemelen kullanıcılara belirli bir süreliğe denemesi için ücretsiz olarak da sunulacak. Bu bilgilerden sonra Apple TV Plus özellikleri ile ilgili yeni bilgiler de ortaya çıktı. Apple Netflix ile rekabette çevrimdışı içerik kaydetme özelliğini de kullanacak. Apple TV Plus çevrimdışı içerik kaydetme özelliği ile geliyor.

Apple Netflix rekabeti için yeni özellik

Apple’ın en son Mac işletim sistemi sürümü olan macOSCatalina‘da Apple TV Plus özellikleri ile ilgili yeni bir detay keşfedildi. Buna göre kullanıcılar, içerikleri çevrimdışı indirerek internetin olmadığı noktalarda da izleyebilecek.

MacRumors‘un Catalina‘daki kodlar üzerinde çalışma yaparken rastladığı bilgiler arasında, toplam indirme sayısı, gösterim ve film başına indirme sayısı gibi bilgiler yer alıyor. Ayrıca filmin toplam indirilme sayısı da gösteriliyor.

Diğer birçok yayın hizmetinde olduğu gibi Apple TV Plus da aynı anda akış izleme konusunda belirli sınırlamalara sahip olacak. Bir kullanıcı, kendisine izin verilen sayıda cihazdan fazlasıyla giriş yapmak istediğinde, diğer cihazlardan biri durdurulacak.

TV Plus ile birlikte Apple, Netflix’in yanında uluslararası pazarda Hulu ve Amazon Prime gibi markaların yer aldığı bir alana giriş yapıyor. Cupertinolu şirket için bunun yorucu bir maraton olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak, şirket bu konudaki kararlılığını daha önce yaptığı 2 milyon dolarlık yatırımla gösterdi.

Kaynaklardan gelen bilgilere göre, Netflix’in tüm bölümleri aynı anda yayınlama stratejisine karşılığık Apple, ilk üç bölümün ardından bölümleri haftalık olarak yayınlayacak.

Servisler, Apple’ın en büyük gelir kaynakları arasında yer alıyor. Bu yüzden video yayıncılığına giriş yapması hiç de şaşırtıcı değil. Tabii en büyük gelir kaynağının hala iPhone olduğunu belirtelim. Servisler bunun hemen arkasında konumlanıyor. iPad ve Mac’e göre daha fazla gelir kazandırıyor.

Apple TV Plus‘ın 2020 yılına kadar hizmet satışlarında 50 milyar dolar gelire ulaşması hedefleniyor.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
Asım
Asım
2 years ago

Öncelikle, AppleTv kutusunu sattıkları bizim gibi ülkelere Siri özelliğini kazandırsınlar.