Ana Sayfa Haberler iPhone 11 Pro Max Xiaomi’yi geçemedi

iPhone 11 Pro Max Xiaomi’yi geçemedi

0

Apple’ın 10 Eylül’de tanıttığı iPhone 11 serisi için yeni testler yayınlanmaya devam ediliyor. iPhone 11 Pro ve Pro Max’ın üç arka kamerası ile sunduğu fotoğraf ve video kalitesinin rakiplerine kıyasla nasıl olduğu merak ediliyordu.

Aradan geçen 1 ayda onlarca test ortaya çıkarken, DxOMark’tan beklenilen haber geldi. Akıllı telefon ve fotoğraf makinelerinin kamerasını detaylı bir şekilde inceleyen DxOMark, iPhone 11 Pro ve Pro Max‘a verdiği puanı açıkladı.

iPhone 11 Pro Max DxOMark puanı açıklandı!

DxOMark uzmanlarının yaptıkları inceleme sonucunda iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerine verdiği puan 117 oldu. Böylece Apple’ın amiral gemileri en iyi kameraya sahip üçüncü telefon unvanını elde etti.

Cihazın fotoğraf çekimi konusunda aldığı puan 124, video çekimi konusunda aldığı puan ise 102 oldu. Listenin ilk sırasında Huawei’nin kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği Mate 30 Pro modeli yer alıyor.

En dikkat çekici detay ise ikinci sıradaki telefon. Zira, birkaç gün önce tanıtılan 108 Megapiksel çözünürlüğünde ana ve toplamda beş arka kameraya sahip olan Xiaomi Mi CC9 Pro modeli, iPhone 11 Pro ve Pro Max’ı geride bırakıyor.

mi cc9 pro dxomark

DxOMark her iki cihazın kamerasını teknik olarak şu şekilde tanımlıyor;

12 Megapiksel ana kamera – 26 mm – f/1.8 diyafram – PDAF – OIS
12 Megapiksel geniş açılı kamera – 13 mm – f/2.4 diyafram
12 Megapiksel telefoto kamera – 52 mm – f/2.0 diyafram – PDAF – OIS


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar