Ana Sayfa Apple En iyi video çeken telefon belli oldu. Tahmin etmek zor değil

En iyi video çeken telefon belli oldu. Tahmin etmek zor değil

0

Apple geçtiğimiz aylarda uzun zamandır beklenen en yeni serisi iPhone 11 modellerini tüm dünyaya tanıttı. YouTube üzerinden tüm dünyaya yeni modellerini sergileyen Apple’ın canlı yayını anlık olarak 2 milyon insan tarafından izlendi. Apple bu canlı yayın sırasında en iddialı cümlelerini kurmuştu. Şimdi ise gelen en iyi video çeken akıllı telefon haberleri bu iddiayı destekliyor.

En iyi video çeken akıllı telefon

Apple geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone 11 serisi için dünyanın en iyi video çeken telefonları olarak bahsetti. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için ortaya atılan bu iddianın gerçekliği sonunda belli oldu.

Akıllı telefonların kameralarını test eden DxOMark, dünyanın en iyi video çeken akıllı telefon için kararını verdi. Verilen karara göre merak edilen telefon iPhone 11 Pro oldu. iPhone 11 Pro, Apple’ın da iddia ettiği gibi dünyanın en iyi video çeken telefonu oldu.

Apple’ın iddiasının ardından biz de Sihirli Elma olarak bu iddiayı test etmek için sizler için bir video yayınlamıştık. Dilerseniz hazırladığımız videoyu izleyebilir, kendi kararınızı verebilirsiniz.

 

iPhone 11 serisinin video kayıt seçenekleri

iPhone 11 farklı video seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Kullanıcılara 4K 60 FPS çekim şansı sunulmasının dışında 4K 24 FPS sinematik çekim şansı da sunuluyor. Gene olarak sıralamak gerekirse HD 30 FPS, Full HD 30/60 FPS ve 4K 24/30/60 FPS çekimyapabiliyorsunuz.

iPhone 11 serisinin en büyük yeniliği olan geniş açı kamera ile çekim yapma imkanı da Apple tarafından kullanıcılara sunulmuş ancak yeni gelen güncelleme ile beraber video kayıt sırasında geniş açılı kameradan normal açılı kameraya geçmek bazı yerlerde kısıtlanmış. iPhone 11 serisinde bulunan diğer bir özellik de AkılHDR. Akıllı HDRsayesinde iPhone 11 serisi ters ışıkta dahil etkileyici çekimler gerçekleştirebiliyor.

Bu videoda, özellikleri söylemenin aksine çektiğimiz videoları sizlere göstererek beraber karar vermek istedik. Sizlere hem iPhone 11 video test ile çektiğimiz görüntüleri göstereceğiz, hem de beraber karar vereceğiz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz