Ana Sayfa Öne Çıkanlar Apple yıllar sonra yapmadığını yapacak!

Apple yıllar sonra yapmadığını yapacak!

0

Dünyanın en büyük teknoloji şovları arasında yer alan CES, bu yıl 53. defa kapılarını teknoloji severlere açıyor. Tüm dünyadan en önemli teknoloji şirketlerinin katıldığı ve en yeni teknolojilerini tanıttığı CES’in bu sefer çok farklı bir konuğu var. Apple CES’e katılıyor.

Apple CES’e katılıyor

Yaklaşık 28 yıldır CES’e (Tüketici Elektroniği Şovu) katılmayan Apple, 2020 yılında bunu değiştirmeye kararlı. Mahremiyet konusuna vurgu yapmak isteyen şirket, 7 Ocak 2020‘de kapılarını açacak olan CES 2020’de resmi olarak boy gösterecek.

 

Yeni yılın CES’inin programı belirlenmiş durumda. Buna göre, etkinliğin ilk gününde mahremiyet konusu işlenecek. Buradaki etkinlikte Apple’ın da adı bulunuyor. Ayrıca, diğer konuşmacılar da Facebook ve Google olarak sıralanıyor.

Apple CES 2020 kapsamında şirket yetkilisi Jane Horvath ‘Mahremiyet insanı bir haktır’ başlıklı bir konuşma yapacak.

Facebook‘un konu başlığı ise ‘Gizlilik bir insan hakkıdır’ olacak. Google ise ‘Daha özel bir web’ konu başlığı ile mahremiyete dikkat çekecek.

Apple’ın mahremiyet konusuna oldukça fazla önem verdiği biliniyor. CES 2019’a resmi olarak katılım sağlamayan şirket, etkinlik alanının karşısına verdiği reklamda mahremiyete dikkat çekmişti. Ayrıca şirket macOS Mojave 10.14.2 beta 3 sürümünü ve iPhone’lar için iOS 12.1.3 sürümünü bu etkinlik devam ederken yayınlamıştı.

Geçen yıla damgasını vuran bu hamlelerin ardından Apple’ın CES‘e resmi olarak giriş yapması birçok teknoloji severi heyacanlandırdı.

Etkinlik Türkiye saati ile 8 Ocak saat 12:00’dan itibaren izlenebilecek. Apple’ın konuşmadaki satır başları da şimdiden merak edilir oldu.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar