Ana Sayfa App Store Evde antreman için Apple Watch önerileri

Evde antreman için Apple Watch önerileri

0

Bugünlerde zamanımızın büyük bir kısmını evde geçiriyoruz. Corona virüs ile mücadele kapsamında zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyoruz ancak bir şeyi unutmamak gerekiyor; Hareket. Ev içinde vakit geçirirken, hareketsiz kalmamak sağlığımız için son derece önemli. Evde antreman yapmak için gerekli motivasyonu bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. Bu durumlarda Apple Watch devreye giriyor. Apple Watch ile antreman takibini kolaylıkla yapmak mümkün. Ayrıca tavsiye edilen App Store fitness uygulamaları da önemli birer yardımcı olabilir.

Evde antreman için Apple Watch kullanmak

Apple Watch evde antreman yapmak için birçok motive edici özelliği bünyesinde barındırıyor. Şimdi gelin bunlara yakından bakalım.

Apple Watch’ta Aktivite Halkaları bulunuyor. Bu da her gün aktif olmanızın önemli yollarından biri. Gün içinde bu halkaları kapatmayı hedefleyebilirsiniz. Eğilim okları daha fazla ayrıntı göstererek motivasyonunuzda yardımcı olur. Son 90 günde son 365 güne oranla aynı miktarda veya daha fazla hareket ediyorsanız Hareket okunuz yukarı gösterir. Ayağa az kalkıyorsanız Duruş okunuz aşağı gösterir. Halkalarınızı kapatmak ve oklarınızı izlemek aktif olmanıza ve aktif kalmanıza yardımcı olur.

Apple Watch ile antreman planı yaparken, Günlük Aktivite halkaları hedefinizi evde yaşam koşullarınıza göre güncelleyerek kendinize akıllı hedefler koyabilirsiniz. Ayrıca her gün 30 dakikalık yeşil egzersiz halkasını kapatma hedefini tamamlayarak daha sağlıklı bir bünye için kendinizi motive edebilirsiniz.

Apple Watch ile antreman planı yapmak

Kendinize bir antreman planı yaparken, bunu eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bunun en önemli yollarından biri Aktivite Paylaşımı. Aktivite paylaşımı hem aktif olmanızı hem de sevdiklerinizle bağlantıda kalmanızı sağlayarak moralinizi yüksek tutuyor.

Ayrıca Aktivite Yarışmaları da önemli. 7 günlük bu yarışmada kazanan ve kaybedenin kim olduğu önemli değil. Kolay bir hedef belirleyip birbirinize yetişmeye çalışabilir veya yarışmada belli bir gün içinde en yüksek puanı kazanmak için uğraşabilirsiniz. Ortak hedefler haftanıza eğlenceli anlar katıyor ve bir veya birden fazla kişiyle iletişim halinde kalmanızı sağlayıp motivasyonunuzu artırıyor.

Duruş Anımsatıcısı da sizin büyük yardımcınız olacaktır. Dışarı çıkmasanız bile evinizin içinde yürümek ve esnemek için bu özellikten yararlanabilirsiniz. 12 saat boyunca her saat birkaç dakika kalkıp hareket etmek bile gün içinde toplamda epey bir süre hareket etmeniz anlamına geliyor.

Ödüller, Farkındalık ve Uygulamalar da bu plan sırasında sıkılmanızın önüne geçecektir.

App Store editörleri tarafından tavsiye edilen fitness uygulamaları da bulunuyor. Bu uygulamalarla Apple Watch adeta yeni antreman koçunuz oluyor.

Tavsiye edilen App Store fitness uygulamaları

İlk olarak tavsiye edilen fitness uygulamaları koleksiyonuna buradan ulaşabileceğinizi belirtelim.

Şimdi ise bu uygulamalara yakından bakalım.

Wakeout! – Günün Uygulaması ve 2017’nin En İyileri: “Yataktan çıkmakta zorlanıyor musunuz? Ofiste kendinizi halsiz mi hissediyorsunuz? Fazla mı düşünüyorsunuz? Wakeout uygulamasının kısa ve enerji dolu antrenmanları ihtiyaç duyduğunuz kıvılcımı çakıyor.” 

Nike Training Club – App Store Editörün Seçimi:“Şekle girmek zor olabilir, bu yüzden hedeften şaşmamak için egzersizleri eğlenceli ve çekici hale getirmek kritik önem taşıyor. Nike fitness uygulaması Serena Williams gibi ünlü sporcuların eşlik ettiği özel görsel antrenmanlarla dolu. Bu uygulama hem evde hem de spor salonunda aynı derecede etkili. Nike Training Club’da her dersi ayrı ayrı alabilmenizin yanı sıra aylık hazırlanmış programları izleyip daha iyi sonuçlar da elde edebilirsiniz.” 

Zova – App Store Editörün Seçimi: “AppleDesign Award’a layık görülen bu uygulama, kısa ve yapılabilir egzersizleri her haftaya sığdırmaya odaklanıyor. Bunda da gayet başarılı. Özel hazırlanmış videolar sade ve kullanıcı dostu bir arayüzle sunuluyor. Bu etkileyici fitness antrenörü AppleTV’de fark yaratıyor. Siri Remote’tan yaratıcı bir şekilde yararlanan uygulama, antrenmanların sorunsuz geçmesini sağlıyor.”

Centr, by Chris Hemsworth – Hedefiniz, cinsiyetiniz veya fitness düzeyiniz ne olursa olsun bu uygulama, dünyanın en iyi antrenörlerini, şeflerini ve sağlık uzmanlarını avucunuzun içine taşıyarak amacınıza ulaşmanızı sağlıyor. Her şey hedefinize, fitness düzeyinize ve beslenme tercihlerinize göre ayarlanıyor. Bu uygulama sizin kişisel antrenörünüz, diyetisyeniniz, şefiniz ve zindelik koçunuz.

Jillian Michaels Fitness App – Ücretsiz 7 dakikalık antrenmanlarla ter atın veya ödüllü kişisel sağlık ve fitness uygulaması Jillian Michaels Fitness’a sınırız erişim ile vücudunuzu plajlara hazırlayın. En gelişmiş dinamik antrenman planlayıcısını içeren bu uygulama, Jillian Michaels Fitness Advanced Meal Planner System (AMP) ile de beslenme planları, kalori sayacı ve kilo verme programları sunuyor.

Playbook – created by trainers – Playbook; favori antrenörlerinizin, sosyal medya kanaat önderlerinin ve sporcuların gerçek zamanlı antrenmanlarını paylaştığı bir mobil pazar yeri. Her bir antrenörün/kanaat önderinin/sporcunun kendi kanalı bulunuyor. Böylece kendi antrenman programlarını size doğrudan gerçek zamanlı olarak ulaştırabiliyorlar. Kanalların yalnızca en son 10 antrenmanını görebiliyorsunuz. Yani her şey her zaman yeni, elbette bu da geride kalmamanız gerektiği anlamına geliyor.

Tone It Up: Workout & Fitness –  İster evde ister spor salonunda egzersiz yapın veya bir antrenman rutinine yeni başlamış olun, Tone It Up tam aradığınız fitness uygulaması. Tone It Up en iyi kişisel antrenörler tarafından hazırlanan günlük antrenmanlar ve özel antrenman programlarıyla harika sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. 

Seven – 7 Minute Workout – Forma girmek hiç bu kadar kolay veya eğlenceli olmamıştı. Seven’daki antrenmanlar olabilecek en kısa sürede en büyük faydayı sağlamak için bilimsel çalışmalar baz alınarak hazırlandı. Seven, kişisel antrenman planlarıyla çalışmalarınızdan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlıyor. Forma Girmek, Kilo Vermek veya Güçlenmek mi İstiyorsunuz? Hedefinizi ve fitness düzeyinizi girin gerisini Seven halletsin.

Fitplan: Gym & Home Workouts – Fitplan, birinci sınıf kişisel eğitimi çok düşük fiyatla sunuyor. Profesyonel sporcular Alex Rodriguez, Christian McCaffrey ve Ryan Lochte, ünlü antrenörler Melissa Alcantara, Corey Calliet ve Mike O’Hearn ve fitness liderleri Jen Selter, Michelle Lewin, Linn Löwes, Jeff Seid ve daha fazlasıyla bire bir çalışın.

Fitbod Gym & Home Workout Log – Fitbod ile güçlenin, kilo verin veya kas kütlenizi artırın! Spor salonunda veya oturma odanızda antrenmana başladığınızda, Fitbod’un yenilikçi antrenman algoritması fitness hedeflerinize ulaşmanız için size doğru setleri, tekrarları ve ağırlıkları gösterecek.

Öneriler arasında Meditopia, Yoga Studio: Mind & Body, Lotus, SWEAT: Kayla Itsines Fitness, Yoga & Meditation by Glo ve Asana Rebel: Get in Shape gibi Yoga uygulamalarını da bulmak mümkün. Bu koleksiyona da buradan ulaşabilirsiniz.

Evinizde geniş alan (ve sizi eleştirmeyen ev arkadaşlarınız) varsa bu egzersiz derslerine katılmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz demektir. Canlı antrenörlerle sizi her adımda, her esneme hareketinde ve her dönüşte motive edecek. Tone It Up: Workout & Fitness, Charge Running: Live Coaching ve Yogaia: Yoga & Meditation da canlı fitness uygulaması arayanlar için ideal.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz