Ana Sayfa Haberler Telefon kayıt süresi uzayacak

Telefon kayıt süresi uzayacak

0

Yurtdışından gelen telefonları belirli bir süre içerisinde kayıt ettirmeniz gerekiyor. Bu süre 120 gün olarak belirleniyor ve telefonunuza SIM kart taktığınız andan itibaren başlıyor. Ancak güzel haber TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya’dan geldi. Telefon kayıt süresi yeni düzenleme ile beraber uzayacak.

Telefon kayıt süresi uzayacak

Yurtdışından telefon getirdiğinizde, getirdiğiniz telefona SIM kart takmanız durumunda 120 günlük bir IMEI kayıt süreci başlıyordu. Bu süreç içerisinde telefonunuzu pasaportunuza kayıt ettirmezseniz telefonunuz aramalara kapanıyordu. Kimileri için kısa bulunan bu süre, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’nın önerisi ile uzatıldı. 30 gün daha eklenen bu sürenin uzatılmanın ana sebebi ise Corona virüsten dolayı yurtdışında gelen vatandaşlarımız olarak gösteriliyor.

Ak Parti milletvekilinin önerisi üzerine talebin BTK‘ya iletildiği ve kurumun talebi kabul ederek IMEI kayıt süresini 150 güne çıkardığı doğrulandı. Bu süre artışının ne zamana kadar geçerli olduğuna dair ise herhangi bir bilgi yok.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz