Ana sayfa » Mac » Logic Pro X’e gelecek olan büyük güncelleme duyuruldu

Logic Pro X’e gelecek olan büyük güncelleme duyuruldu

0
PAYLAŞ

Müzisyenlerin severek kullandığı ve corona virüs sürecinde deneme süresi uzatılan Logic Pro X’e gelecek en büyük güncelleme duyuruldu. En büyük Logic güncellemesi ile kullanıcıların hangi özelliklere kavuşacağı açıklandı.

Logic Pro X 10.5 ile gelen yenilikler

Logic Pro X‘in bu güncellemesinde Live Loops’un profesyonel sürümü, yeniden tasarlanan sampling iş akışı ve yeni vuruş oluşturma araçlarının yanında, müzisyenler açısından daha pek çok yeni özellik barındıran bir güncelleme olarak öne çıkıyor.

Mac’teki Live Loops sayesinde Logic kullanıcıları şimdi yeni serbest ve doğrusal olmayan yollarla müzik yapabilecek. Loop’lar, örneklemeler ve kayıtlar yeni müzik ızgarasında düzenlenebilecek. Müzisyenler, bu ızgarada farklı aranjman fikirlerini çalarken aynı anda zaman çizelgesine kaydedebilecek. Ardından, Logic’teki tüm profesyonel prodüksiyon özellikleri sayesinde müzik parçalarını daha da geliştirmek mümkün hale gelecek.

Remix FX, Live Loops’u heyecan verici elektronik efekt koleksiyonuyla geliştiriyor. Elektronik efekler arasında Bitcrusher, filtre, gater ve yineleyici gibi tek tek parçaların veya tüm şarkı miksinin üzerinde gerçek zamanlı çalınabilen efektler yer alıyor. Her iki özellik de ücretsiz Logic Remote uygulaması aracılığıyla daha da güçlü hale geliyor.

Sektörün popüler standardı EXS24 eklentisinin yeni neslini yepyeni modern bir tasarım ve kapsamı genişletilmiş ses şekillendirme denetimleriyle birlikte sunan Sampler, geriye dönük tam uyumluluğu da korumayı sürdürüyor.

Herhangi bir sesi çalınabilir bir enstrümana dönüştürmenin hızlı ve basit bir yolunu sunan Quick Sampler, müzisyenlerin Logic, Finder veya Sesli Notlar üzerinden bir ses seçebilmesiyle birlikte  doğrudan Quick Sampler’da ses kaydetme imkanı sunuyor.

Yazılım tarafından oluşturulmuş davul, trampet, tom ve perküsyon seslerini içeren geniş bir koleksiyon sunan Drum Synth, müzisyenlerin en sevdikleri parçaları ayrıntılı bir şekilde düzenleyebilmelerine yardımcı olmak için her bir sese, özel ses şekillendirme denetimleri eşlik ediyor.
Logic’te elektronik bateri setleri oluşturmaya yarayan Elektronik Bateri Tasarımcısı aracı, yeni sampling ve vuruş programlama iş akışlarıyla entegre olacak şekilde geliştirildi. Her bir bateri tablası yeni Quick Sampler ve Drum Synth eklentilerini barındırabiliyor.

Logic Pro X fiyatı ne kadar?

Logic Pro X 10.5 bugün tüm mevcut kullanıcılara ücretsiz güncelleme olarak sunuluyor. Yeni müşteriler ise Mac App Store’dan 1349,99 TL karşılığında satın alabilirler.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Subscribe
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar