Ana Sayfa Haberler iPhone’da programsız video düzenleme nasıl yapılır?

iPhone’da programsız video düzenleme nasıl yapılır?

0

Sihirli Elma YouTube kanalında sizler için farklı videolar ile sizlerle buluşmaya devam ediyoruz. Nasıl yapılır serisine bu sefer iPhone’da programsız video düzenleme işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap vererek devam ediyoruz.

iPhone’da programsız video düzenleme nasıl yapılır?

Sihirli Elma YouTube kanalında bu sefer iPhone’da program kullanmadan nasıl video düzenleyebileceğinizi anlattık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

iPhone’da video düzenleme

iPhone’lara gelen yeni iOS güncellemeleri ile beraber kullanıcılara farklı özellikler sunulmaya devam ediyor. Yakın zamana kadar şu anki halinden daha da kısıtlı bir halde olan iOS, gelen güncellemeler ile birçok imkanı program indirilmesine gerek kalmadan iPhone sahiplerine sunuyor. Bu olanaklardan bir tanesi de iOS 13 güncellemesi ile beraber gelen detaylı video düzenleme özelliği. Video düzenleme özelliği sayesinde hiçbir program kullanmadan videonuzun detaylı ayarlarıyla oynayabilirsiniz.

Fotoğraflar uygulamasından istediğiniz videonun üzerindeki düzenleme kısmına basarak videonuzun yanında birçok ayar seçeneğinin geldiğini görebilirsiniz. Buradaki kısımda, videonuzu çevirme, videonuzun en boy oranına karar verme, videonuzdaki parlaklık, keskinlik, pozlama, ışık alanlar, gölgeler, parlaklık, siyah nokta, doyma gibi daha birçok ayarı değiştirebilirsiniz. iOS 13 ile beraber kullanıcılara sunulan bu ayarlama özelliği neredeyse tüm iPhone modellerinde kullanılabiliyor. Eğer sizin de bir iOS 13 işletim sistemini kullanan bir iPhone model telefonunuz varsa bu özelliği kurcalamanızda fayda var.

Videomuzu izledikten sonra fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizlerle YouTube yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin. İyi seyirler.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz